Jak szybko osunąć wgniecenia z karoserii?

Jeżeli zauważymy iż na naszym pojeździe pojawiają się różnego rodzaju wgniecenia może być to oznaka iż nastąpiło gradobicie, warto zwrócić uwagę iż wówczas samochód nie wygląda dobrze, wówczas powinniśmy zgłosić się do blacharza.

Oczywiście jeżeli nasza karoseria jest zniszczona i zarysowana wówczas należy dokonać zaawansowanych napraw blacharskich, usunąć stare warstwy lakieru, nałożyć nowe, wyrównać powierzchnie, niekiedy także trzeba będzie wykorzystać szpachlę. Naturalnie jeżeli wgniecenia nie są zbyt duże wówczas możemy skorzystać z usługi typu PDR.

Jak szybko osunąć wgniecenia z karoserii?

PDR to metoda łatwego usuwania nierówności z karoserii pojazdów?

W tym przypadku możemy wypychać blachę od zewnątrz, wykorzystując do tego specjalne narzędzia, wypychacze. W zależności od rodzaju uszkodzenia, możemy wykorzystać różny kształt końcówki która będzie odpowiedzialna za doprowadzenia naszej blachy do właściwego kształtu. Warto zwrócić uwagę iż niekiedy będziemy mieli nieco utrudniony dostęp do naszej blachy, będziemy musieli zdemontować pewne elementy takie jak przykładowo podsufitka czy też elementy drzwi. Dlatego należy też dobrać odpowiednie wypychacze które będą posiadały odpowiednią długość, które będziemy mogli w odpowiedni sposób podważać aby uzyskać odpowiedni nacisk na blachę.

Naturalnie metoda PDR będzie działała dobrze w przypadku jeżeli blacha nie posiada uszkodzeń, wówczas naprawa może odbywać się bez potrzeby lakierowania. Oczywiście tego rodzaju usługi powinna wykonywać osoba która posiada odpowiednie doświadczenie aby nie doprowadzić do uszkodzenia. Naturalnie podczas wyrównywania blachy wykorzystywane jest specjalistyczne oświetlenie, może być to kilka lamp ustawionych pod różnym kątem aby odpowiednio wyłapać wszystkie nierówności. Dodatkowo można naklejać specjalne paski odblaskowe które pozwolą na dokładniejsze wyrównanie. Warto zwrócić uwagę iż obecnie możemy skorzystać z różnego rodzaju szkoleń które pozwolą nam uzyskać umiejętność wygładzenia blachy metodą PDR, jest to metoda która wymaga odpowiedniej praktyki. Osoby doświadczone w tego rodzaju naprawach mogą nauczyć nas w jaki sposób wybierać narzędzia, jaką siłę przykładać do narzędzi, aby uzyskać odpowiedni efekt.

Więcej informacji na temat szkoleń można uzyskać na stronie szkoleniepdr.pl, możemy udać się na kilkudniowe szkolenie gdzie pod okiem fachowców nauczymy się niwelować wgniotki w blacharce samochodowej.