Narzędziowe must have — poznaj TOP 5 narzędzi niezbędnych w Twoim garażu

Garaż jest nie tylko pomieszczeniem, w którym przechowuje się samochód. Jest to też idealne miejsce do przeprowadzenia prostych napraw, a nawet samodzielnego majsterkowania. Do tego celu niezbędne jest skompletowanie odpowiedniego zestawu narzędzi. Przedstawiamy 5 narzędzi, bez których domowy warsztat nie będzie kompletny.

Gdzie zaopatrywać się w narzędzia?

Przede wszystkim postawić trzeba na sprawdzone marki, oferujące najlepszy stosunek ceny do jakości. Pod tym względem wyraźnie wyróżnia się Aku Tools, czyli firma posiadająca w swojej ofercie narzędzia znanych i cenionych marek. W sprzedaży znajdują się też produkty własne Aku Tools, oferujące wysoką jakość wykonania i dużą trwałość. Bez problemu skompletować można zestaw narzędzi akumulatorowych i pełnego osprzętu, umożliwiającego pełne ich wykorzystanie. Zachęcamy do zapoznania się z ofertą tej popularnej na rynku narzędzi, firmą.

AKU Tools – Elektronarzędzia, narzędzia ręczne, artykuły bhp
Nagawczyna 488
39-200 Dębica
Tel: 516 717 423
www.akutools.pl

Od czego zacząć kompletowanie narzędzi do garażu?

Numerem jeden, jeśli chodzi o najważniejszy sprzęt do garażu, jest stół warsztatowy. Umożliwia on przeprowadzenie większości drobnych napraw i pozwala na wygodne operowanie przy niewielkich elementach. Ułatwia również używanie wielu narzędzi i umożliwia umocowanie naprawianych elementów w sposób, który zapobiegnie ich przemieszczaniu się. W przypadku małego metrażu warto przemyśleć instalację stołu składanego, który świetnie spełnia swoje funkcje, jednocześnie zajmując minimalną ilość miejsca, gdy jest złożony. 

Jakie narzędzia są niezbędne? Top 5 narzędzi, które musisz mieć w garażu!

Każdy domowy warsztat powinien być wyposażony w zestaw narzędzi podstawowych, bez których jakiekolwiek naprawy nie będą w ogóle możliwe. Najważniejsze 5 narzędzi to:

  1. Podnośnik samochodowy – bez niego spora część napraw związanych z samochodem będzie całkowicie niemożliwa do przeprowadzenia. Nawet zdjęcie przebitego koła, by zawieźć je do wulkanizacji, nie jest możliwe, jeśli nie ma możliwości podniesienia pojazdu. 
  2. Zestaw wkrętaków płaskich i krzyżowych – śrubokręty są jednymi z najczęściej używanych narzędzi w każdym warsztacie. W przypadku jakichkolwiek napraw związanych z awariami w domu, na pewno niezbędne będzie wykorzystanie jednego ze śrubokrętów. Najlepszym rozwiązaniem jest zainwestowanie w gotowy zestaw, który zawiera różne rozmiary śrubokrętów płaskich i krzyżowych, w tym dwa rodzaje tych drugich, czyli Philips i Pozidriv, różniące się budową główki.
  3. Zestaw kluczy płaskich – bez klucza płaskiego niemożliwa jest naprawa większości usterek w aucie oraz rowerze. Klucze płaskie, w przeciwieństwie do nasadowych, zapewniają zazwyczaj bezproblemowy dostęp do większości śrub, które będzie trzeba odkręcić podczas naprawy. Najlepszym rozwiązaniem jest zakup dwóch zestawów. Jednego przeznaczonego do napraw domowych, majsterkowania i naprawy rowerów, zawierającego mniejsze rozmiary, oraz drugiego, typowo samochodowego, zawierającego większe rozmiary i wykonanego z wytrzymalszego stopu. Jest to istotne, ponieważ w przypadku większych rozmiarów śrub niejednokrotnie trzeba będzie użyć większej siły do ich wykręcenia.
  4. Młotek – wbrew pozorom to proste narzędzie jest bardzo przydatne. W myśl zasady „nic na siłę, wszystko młotkiem”, przydaje się on w najmniej oczekiwanym momencie. Jest wyjątkowo przydatny przy odkręcaniu zapieczonych śrub, ponieważ zastępuje niejako udar przy wykorzystywaniu kluczy płaskich. W połączeniu z punktakiem lub dopasowaną tuleją umożliwia wybijanie elementów mocowanych na wcisk.
  5. Zestaw szczypiec i kombinerek – te narzędzia są najbardziej uniwersalną podstawą w każdym garażu. W momencie, gdy nie ma możliwości przytrzymania któregoś elementu ręką bądź kluczem, to właśnie kombinerki okazują się najlepszym rozwiązaniem. Fakt, że kombinerki poza funkcją chwytania umożliwiają również cięcie, przydaje się podczas napraw związanych z obróbką przewodów, oraz przy wykorzystaniu różnego rodzaju drutu i linek.

Czy z tymi narzędziami da się zrobić wszystko?

Oczywiście nie jest to całkowite wyposażenie warsztatu domowego, jednak z tymi narzędziami można wykonać większość podstawowych napraw związanych z najczęściej występującymi usterkami w domu, przy rowerze oraz samochodzie. 

Chcąc mieć warsztat kompletny, niezbędne będzie dokonanie dużo większych zakupów i zainwestowanie w elektronarzędzia, jednak tę część wyposażenia można kompletować stopniowo, bez strachu, że zaskoczy nas drobna awaria.