Wilgoć i pleśń w domu mogą być głównymi wyzwalaczami astmy

Jeśli w domu nie ma odpowiedniej wentylacji, a wilgotność jest dosyć wysoka, może to stanowić doskonałą pożywkę dla roztoczy.

Roztocza, ale również nadmierna wilgoć, zanieczyszczenia i pleśń pojawiają się w domach, które nie są skutecznie wentylowane. Kiedy takie szczątki wejdą w kontakt ze skórą lub zostaną wdychane, mogą powodować reakcje alergiczne, powodując ataki astmy, egzemy, łzawienie oczu, swędzenie, kichanie i kaszel.

Wilgoć i pleśń w domu mogą być głównymi wyzwalaczami astmy

Wysokiej jakości i skuteczne systemy wentylacyjne do oczyszczania powietrza

Problemy zdrowotne można znacznie zmniejszyć dzięki skutecznemu systemowi wentylacji, a niektórzy chorzy na astmę odnieśli natychmiastowe korzyści, gdy taki system został zainstalowany w ich domach. Dodatkowo wentylacja pomaga skutecznie oczyścić powietrze i zapobiega gromadzeniu się wilgoci, która powoduje powstawanie pleśni, która z kolei przyczynia się do uszkodzeń w budynkach i problemów ze zdrowiem i złego samopoczucia. Wyprowadzenie powietrza z nieruchomości oznacza, że para wodna jest szybko usuwana z domu, a niewielkie podciśnienie, które wytwarza wentylacja, zasysa powietrze z innych pomieszczeń, co oznacza, że wilgotne powietrze nie może przedostać się do pomieszczeń mieszkalnych z łazienki.

Nowoczesne wyciągi łazienkowe są wyposażone w technologię, która monitoruje poziom wilgotności i zwiększa przepływ powietrza w razie potrzeby, aby zminimalizować ryzyko kondensacji. Jako wydajne produkty mogą one pomóc obniżyć rachunki za energię, a także chronić dom przed ryzykiem zawilgocenia. Zainstalowanie systemów wentylacji pomaga również usuwać zanieczyszczenia z pomieszczeń, takie jak lotne związki organiczne. Mogą takie substancje pochodzić z wielu różnych źródeł, od kosmetyków, odświeżaczy powietrza, po farby i kleje. Właściciele domów i firm mogą podjąć kroki w celu ochrony siebie i swoich rodzin oraz pracowników, instalując skuteczny system wentylacji, dostosowany do ciągłego wprowadzania czystego, świeżego powietrza z zewnątrz w celu rozrzedzania i kontrolowania jakości powietrza w domu.

Z pewnością wydajne systemy wentylacyjne instalowane w pomieszczeniach mieszkalnych i komercyjnych doskonale sprawdzą się do poprawienia jakości powietrza.