Oświetlenie wpisujące się w trendy 2021 – na co warto postawić?

Eco design, lampy na szynach, oświetlenie z naturalnych surowców. To tylko kilka z najmodniejszych propozycji na sezon 2021. Lato jest za to świetnym momentem na zmianę aranżacji – całkowitą bądź decydując się tylko na odmienne detale, w tym nowe oświetlenie. Dlaczego akurat teraz? Bo wciąż można korzystać z wyprzedaży, ale i śledzić propozycje lamp, które będą królowały wśród jesiennych katalogów.

Teraz zmieniając oświetlenie, podczas sezonu jesienno-zimowego będziemy się cieszyć wyjątkowym i przytulnym klimatem domowych wnętrz.

Ekologiczny nurt wciąż w modzie

Umiłowanie do natury, przyjemność z obcowania z przyrodą i chęć zadbania o środowisko to trendy, które towarzyszą nam co najmniej od kilku sezonów. Chętnie stawiany na surowce naturalne, a i one zaczęły królować we wnętrzarskich trendach, w tym w propozycjach lamp do różnych pomieszczeń, o odmiennych funkcjach.

Ten eco design daje się zauważyć wśród lamp ceramicznych, o betonowych podstawach, bambusowych czy papierowych elementach. Do tego kolorystyka oddająca charakter bliskiej nam przyrody. Wśród trendów wnętrzarskich nie brakuje motywów zwierzęcych, dlatego tego typu oświetlenie jest tu mile widziane. Co więcej, różnorodność konstrukcji oświetlenia jest tak duża, że stworzenie unikalnej aranżacji to pestka!

Lampy na szynach

Oświetlenie spełnia wiele ważnych funkcji. Podczas pracy i nauki pomaga nam się skupić, skoncentrować na wykonywanych zadaniach. Wieczorami sprzyja relaksowi i wyciszaniu się przed snem. W trakcie rodzinnych posiłków może wzmagać apetyt i sprawiać, że potrawy będą się prezentowały jeszcze ciekawiej. Dzieciom subtelna poświata ułatwia zasypianie, w łazience skoncentrowana wiązka pozwala wykonać precyzyjny makijaż, w kuchni zaś daje szansę na bezpieczne preparowanie produktów spożywczych pośród blatów roboczych.

Wiele funkcji i tylko jedna lampa? To możliwe, bo aktualne trendy stawiają na oświetlenie szynowe. Takie propozycje można znaleźć w sklepie https://azzardo.com.pl/. Lampy na szynach to jedna konstrukcja, dlatego bezproblemowa w montażu, za to posiadająca co najmniej kilka punktów świetlnych. Niewielkie, z możliwością ustawienia kierunku padania światła; jeśli zachodzi taka potrzeba, włączane wszystkie jednocześnie bądź tylko wybrane z nich.

Oświetlenie na szynach to świetna sprawa! Domownicy sterują lampami umieszczonymi na szynoprzewodach samodzielnie dopasowując sposób oświetlenia do danej przestrzeni oraz aktualnych potrzeb.

Minimalizm

Minimalizm nie musi oznaczać nudy, za to na pewno pomaga w tworzeniu harmonijnej aranżacji. Minimalistyczne oświetlenie, czyli proste, bez zbędnych ozdób, ale stanowiące dekorację samą w sobie, sprawdza się w dowolnym wystroju. Jest przede wszystkim praktyczne. Dekoracyjne? Tak, bo niebanalne połączenia materiałów, precyzja wykonania i barwa światła sprawiają, że nietrudno o uzyskanie wrażenia oryginalnego wnętrza.

Powyższe trendy mogą być jedynie podstawą do stworzenia własnej wizji aranżacji. Szukajmy w nich inspiracji i twórzmy nowe, ciekawe wystroje bez konieczności nadwyrężania domowego budżetu.