Zwrot podatku vat 2019

Firmy, które dużo czasu spędzają poza granicami, ale jednocześnie są zarejestrowane w Polsce mogą starać się o zwrot podatku vat. Najczęściej chodzi o paliwo, bo jeśli jeździ się po innych krajach to nie da się zgromadzić takiej ilości paliwa żeby nam wystarczyła.

Najlepiej to widać w przypadku firm, które jeżdżą ciężarówkami i tam w końcu trzeba będzie się zatankować na obcej stacji. Można w takiej sytuacji zabrać fakturę VAT i starać się o zwrot podatku. To będzie dość duża kwota, a im więcej jeździmy tym więcej tych pieniędzy trafi na nasze konto. Zanim jednak pieniądze będą dla nas przygotowane trzeba złożyć wszystkie dokumenty do polskiego urzędu skarbowego. Oni tam wszystko sprawdzają, a najważniejsze dla nich jest to żeby nasza firma była zarejestrowana w Polsce i żebyśmy płacili podatek vat. Jeśli tak jest to szanse na odzyskanie pieniądze są bardzo duże tylko trzeba uzbroić się w cierpliwość. Nie trwa to dzień czy tydzień tylko nawet osiem miesięcy, a zatem dobrze byłoby zabrać się za wypełnianie wszystkich dokumentów już dzisiaj, bo wtedy cała machina ruszy i szybciej pieniądze znajdą się na koncie naszej firmy. Na tym nam na pewno bardzo zależy, dlatego trzeba się spieszyć, bo odzyskanie podatku vat jest ograniczone czasowo i trzeba o tym pamiętać.


Jak się za to zabrać?

Do wypełnienia mamy sporo dokumentów i jeśli się pomyliśmy to działa to na naszą niekorzyść, bo wydłuża czas oczekiwania na decyzje o tym czy otrzymamy vat czy nie. Wszystko powinno być wypełnione bardzo dobrze tak jak wymagają tego urzędy skarbowe nie tylko w Polsce, ale również w kraju, do którego później taka deklaracja zostanie wysłana. Wtedy szanse na zwrot podatku vat z zagranicy mamy o wiele większe i można się z tego tylko cieszyć. To ile otrzymamy zależne będzie od tego, na jaką kwotę mamy faktury. Im więcej jeździmy tym więcej wydajemy, a zatem więcej można będzie odzyskać, dlatego nie można takiej okazji przepuścić. To nasze pieniądze i niech nam je wszystkie, co do złotówki oddadzą.