Na co zwrócić uwagę przy zatrudnianiu firmy geodezyjnej

Przy tak wielu dostępnych obecnie firmach geodezyjnych zajmujących się badaniami gruntów, określenie czego szukać może być trudne.

Jest wiele czynników, na które powinieneś zwrócić uwagę przed zaangażowaniem się w projekt i zatrudnieniem geodety. Obecnie drony są najlepszą opcją dla większości badań trudnego terenu. Drony mogą szybko pokryć ląd, latać nisko nad ziemią, aby rejestrować skany w wysokiej rozdzielczości, i latać bez personelu pokładowego, dzięki czemu są znacznie bezpieczniejsze. Obecnie korzysta się również z precyzyjnych skanerów 3D. Warto zatem zapytać, z jakiej technologii będzie korzystał geodeta wykonując pomiary i badanie terenu

Na co zwrócić uwagę przy zatrudnianiu firmy geodezyjnej

Zdobądź firmę geodezyjną, która świadczy kompleksowe usługi

Nie każda firma geodezyjna analizuje własne dane lotnicze, a to może stanowić problem. Kiedy firma zleca zarządzanie danymi na zewnątrz, eksportuje swoje dane do strony trzeciej. To często wprowadza zarówno opóźnienia, jak i błędy. Firma świadcząca kompleksowe usługi zarządza swoimi danymi we własnym zakresie. To ostatecznie doprowadzi do mniejszej liczby opóźnień, ponieważ geodeta nie jest uzależniony od strony trzeciej w zakresie generowania danych. Dane będą również dokładniejsze, ponieważ nie są importowane i eksportowane do innych dostawców.

Powinieneś poszukać firmy geodezyjnej, która przynajmniej zrealizowała w przeszłości projekty takie jak twój. Zapytaj o jakąkolwiek wcześniejszą pracę w branży, oraz o to, czy geodeta posiada specjalistyczną wiedzę lub rekomendacje. Przykładowo geodeta może nie posiadać wystarczającej wiedzy i doświadczenia, aby świadczyć usługi w projektach rurociągowych, górnictwie czy planowaniu instalacji fotowoltaicznych na gruntach.

Obecnie większość pomiarów terenu jest wykonywana za pomocą drona, ponieważ są one zwinne, bezpieczne i skuteczne. Aby uzyskać najlepsze wyniki, potrzebujesz skanowania 3D, może być to również przydatne, ponieważ dodaje kolory i tekstury na mapie. Pomiary i mapowanie terenu może dla nas przeprowadzić geodeta Przasnysz kontakt nawiążemy bez problemów. Nie warto jednak polegać tylko na technologii, ponieważ niektóre rodzaje analizy danych mogą być wykonywane tylko przez geodetę. Na przykład porównanie map historycznych ze współczesnymi może wymagać przejrzenia obu dokumentów przez człowieka.