Firmy szybciej mogą znaleźć pracowników na myjobsi.pl

Dla wielu firm korzystanie z portalu ogłoszeń online w celu zamieszczania ofert pracy jest znacznie tańszą opcją niż pozyskiwanie kandydatów za pośrednictwem agencji rekrutacyjnej.

Opłaty prowizyjne dla agencji rekrutacyjnej mogą szybko wzrosnąć, jeśli rekrutujesz na stanowiska z wysokimi zarobkami lub jeśli Twoja firma ma dużą rotację pracowników, co wymaga częstszych rekrutacji. Wyeliminowanie pośrednika pozwala również na przyspieszenie procesu rekrutacji, bardziej efektywne może być samodzielne przeglądanie wszystkich aplikacji, wybór odpowiednich kandydatów na dany etat.

Firmy szybciej mogą znaleźć pracowników na myjobsi.pl

Portal myjobsi.pl ułatwia proces rekrutacji

Obecnie znajdziemy wiele rodzajów stron internetowych z ofertami pracy, od ogólnych wyszukiwarek z ogłoszeniami pracy ze wszystkich branż w całym kraju, po niszowe tablice z ofertami pracy dla określonych branż. Gwarantuje to, że twoje szanse na znalezienie oferty pracy odpowiadającej temu, czego szukasz lub kandydatowi z określonym zestawem umiejętności, są dość wysokie. Można również za pośrednictwem takich portali szybko wysłać swoje CV do firmy, w której ubiegamy się o pracę.

Tradycyjna rekrutacja zazwyczaj wymaga dużo ręcznego wprowadzania danych. Od tworzenia i rozpowszechniania ogłoszeń o pracę po ręczne sprawdzanie aplikacji, cały proces może być długi i męczący. Portale ogłoszeń o pracę zapewniają narzędzia, które pomagają firmom uprościć proces w celu szybszej i łatwiejszej rekrutacji kandydatów do pracy. Na stronie wyszukiwarki z ofertami pracy możesz zarządzać swoimi ogłoszeniami o pracę, przeglądać aplikacje kandydatów, a nawet planować rozmowy kwalifikacyjne, co znacznie ułatwia znalezienie kandydata na oferowane stanowisko. Automatyzacja procesu aplikacyjnego oznacza również, że możesz zaplanować na stronie z ofertami pracy usunięcie ogłoszenia po określonym czasie, aby ograniczyć liczbę kandydatów, którzy aplikują o pracę.

Portale zawierające oferty pracy są popularne, ponieważ oferują one wygodny sposób na wzajemne odnalezienie się pracodawców z wolnymi etatami i osób poszukujących pracy. A ponieważ korzystanie z Internetu stale rośnie, coraz więcej osób bezrobotnych i firm przyjmie ten nowy sposób poszukiwania pracy czy kandydata na etat, co oznacza, że cały proces rekrutacji będzie szybszy i łatwiejszy.