Akcesoria do maszyn wyburzeniowych

Koparki mogą posiadać wiele różnego rodzaju zastosowań, można je wykorzystywać nie tylko do kopania.

Wysięgnik z napędem hydraulicznym może posiadać różnego rodzaju końcówki. Po zdjęciu łyżki można założyć inne końcówki zasilane hydraulicznie. Oczywiście ich wybór jest bardzo duży, i można znaleźć wiele końcówek do różnych zastosowań. Mogą być to przykładowo szczeki kruszące służące do wyburzeń i rozbierania budynków. Mogą służyć także do cięcia konstrukcji stalowych, dzięki czemu można nimi szybko rozebrać hale.

Kiedy prowadzimy rozbiórkę i nie mamy ciężkiego sprzętu można wynająć koparkę. W zależności od tego jaka firma prowadzi wypożyczanie koparek, tego rodzaju sprzęt można wynająć wraz z operatorem lub nie. Z tej drugiej opcji korzysta się, jeśli wynajem koparek dotyczy większych prac, które trwać tygodniami. W takim wypadku, korzystniejsze może okazać się zatrudnienie własnego operatora.

Czasem też do nieco prostszych prac możliwy jest także wynajem koparki bez operatora, jeśli osoba, która wynajmuje tego rodzaju sprzęt posiada odpowiednie uprawnienia. Niektóre firmy wynajmujące tego rodzaju sprzęt nie dopuszczają możliwości wynajęcia go bez zatrudnianego w firmie operatora z obawy przed uszkodzeniem

W przypadku wyburzeń domów często wykorzystywane są nowoczesne koparko ładowarki wyposażone są nie tylko w odpowiednie systemy znacznie ułatwiające załadowywanie towarów. Bardzo ważną, jeśli chodzi o koparki sprawą jest możliwość szybkiego, oraz co też jest ważne bezpiecznego przetransportowania tego rodzaju sprzętu na miejsce pracy. Przeważnie ładowarki posiadają specjalny tryb, w którym poruszać mogą się bezpiecznie po drogach. Niekiedy jednak, jeśli do pokonania jest duża odległość, a koparko ładowarki są w danym terenie potrzebne, tego rodzaju sprzęt transportuje się na ciężarówkach. Bardzo dobrym rozwiązaniem w przypadku wyburzeń są szczęki kruszące fm osa, które mogą chwytać części budynków i kłaść je na ziemię. Oczywiście w zależności od potrzeb można do koparki podpiąć metalowe linki, za pomocą którym można ciągnąć elementy budynku. Dzięki temu można będzie odjechać nieco od burzonego obiektu.