Serwis turbosprężarek w Warszawie

Większość firm zajmujących się turbosprężarkami prowadzi regenerację owych turbosprężarek. Oczywiście możliwe jest zawsze kupno nowej, aby mieć stu procentową gwarancję, że będzie działała bez zarzutów.

W renomowanych serwisach można otrzymać gwarancję, która nie jest zależna od limitu kilometrów na towar zakupiony, jak i naprawiany czy regenerowany. Turbosprężarka w każdym samochodzie wymaga bardzo starannej obsługi, bowiem w innym razie bardzo szybko będzie ona do naprawy.

Można powiedzieć że o trwałości turbosprężarki decyduje jej eksploatacja. Za pomocą turbosprężarki możemy też zwiększyć moc silnika, ale wymiana turbiny na większą to bardzo radykalny sposób. Tańszym i prostszym sposobem jest chiptuning, a więc zwiększanie rezerwy mocy w rozsądnych granicach. To nie powinno jej zaszkodzić, a my osiągniemy pożądany efekt. Trzeba pamiętać decydując się na wymianę turbiny na nową – większą , że konieczna jest także wymiana jej mocowania, a także zmiana parametrów sterowania wtryskiem.

Awaria turbosprężarek to często wynik korzystania z kiepskiej jakości paliwa. Ma to duże znaczenie szczególnie w modelach z turbinami o zmiennej geometrii, tankowanych na przykład olejem opałowym. Trzeba pamiętać, że nowe konstrukcje turbin są delikatniejsze, a więc źle znoszą zaniedbanie i stwarzają niepożądane problemy.

Dzieje się to szczególnie w benzynowych i wysokoprężnych silnikach z turbo doładowaniem. Wbrew pozorom turbosprężarka może łatwo ulec uszkodzeniu. Przykładowo jeżeli posiadamy uszkodzony filtr powietrza, do turbiny mogą dostać się różnego rodzaju drobinki. Z czasem może doprowadzić to do różnego rodzaju uszkodzeń mechanicznych. Przykładowo wytarciu mogą ulegać łopatki wirnika, kiedy zauważymy spadek mocy powinniśmy udać się do mechanika, który wykonuje serwis turbosprężarek. Czasem wystarczy podstawowa regeneracja turbiny, mogą być to nieznaczne usterki. W takim przypadku naprawa nie potrwa długo i na następny dzień nasz samochód będzie gotowy do odbioru.