Zalety gazowej instalacji grzewczej

Wielu właścicieli budynków wybiera ogrzewanie gazem ze względu na łatwość obsługi, są to czyste kotły, których nie trzeba napełniać wkładem, tak jak w przypadku pieców zasilanych węglem.

Jeżeli posiadamy dostęp do sieci, wówczas podłączamy się bezpośrednio, w innym przypadku potrzebny będzie zewnętrzny zbiornik na gaz propan. Piece gazowe wymagają również mniej powierzchni w odróżnieniu od pieców zasilanych pelletem czy węglem, możemy umieścić go w piwnicy czy też w innym pomieszczeniu, przykładowo w suszarni.

Zalety gazowej instalacji grzewczej

Instalacja butli przydomowych na propan

Instalacja gazowa jest mniejszym wydatkiem niż instalacje innego rodzaju, możemy dobrać różne wielkości kotłów, umiejscowić je na powierzchni lub pod ziemią. Firmy specjalizujące się w instalacjach wykonają dla nas wszystkie przyłącza, wykonają testy uszczelnienia. W budynku możemy podłączyć gaz do kotła podgrzewającego wodę, kaloryferów, grzania podłogowego oraz w kuchni do kuchenki. W instalacjach tego rodzaju najczęściej wykorzystuje się propan, jest to gaz bezpieczny, w przypadku tego typu instalacji należy zadbać o bezpieczeństwo, normy budowlane określają odległość zbiornika od budynków, granicy działki. W przypadku jeżeli umieszczamy zbiornik pod ziemią odległości te będą niższe. Należy wykonać odpowiedni plan, wybrać miejsce, w którym stanie zbiornik, uwzględniając również linie energetyczne czy też inne media, które mogą biec na naszym terenie.

Realizowany jest także program rządowy czyste powietrze, który umożliwia wsparcie inwestycji, dotyczy on termomodernizacji budynków oraz nowych źródeł ciepła. Dzięki temu można uzyskać dofinansowanie na budowę przydomowej instalacji gazowej ze zbiornikiem. Gaz jest paliwem czystym, w wyniku jego spalania nie powstają zanieczyszczenia, które mogą powodować przykładowo alergie. Dodatkowo spalanie gazu emituje niskie ilości CO2, możemy cieszyć się dzięki temu przyjaznym dla środowiska ogrzewaniem, jak również zadbamy o nasze okolice.

Firmy, które wykonują usługi takie jak instalacja butli przydomowych zadbają o montaż, jak również o sprawdzenie szczelności. W wielu miejscach naszego kraju działają firmy, które dostarczają gaz propan przy pomocy systemu, możemy zamawiać dostawy w miarę zużycia gazu.