Rodzaje podnośników samochodowych

Podnośniki samochodowe bez wątpienia są podstawą pracy w każdym warsztacie samochodowym, muszą być to urządzenia o solidnej konstrukcji, dodatkowo musimy pamiętać o ich stabilności.

Często podnośniki posiadają także dodatkowe kółka dzięki którym będziemy mogli łatwo podstawić się pod dany element pojazdu. Czasem będziemy chcieli unieść przykładowo jedną stronę pojazdu w celu wymiany koła czy też wymiany układu hamulcowego. Oczywiście mogą być do podnośniki o różnym udźwigu, przykładowo podnośnik który będzie w stanie umieść trzy tony, często posiadają one sposób unoszenia manualny.

Rodzaje podnośników samochodowych

Jakie podnośniki samochodowe możemy spotkać w warsztatach

Oczywiście mogą być te podnośniki samochodowe które posiadają elementy wysuwane pionowo w górę, Często są to podnośniki samochodowe wykorzystujące układ hydrauliczny, w tym wypadku mają one nieco większy udźwig niż podnośniki manewrowe. Naturalnie w warsztacie samochodowym przydadzą się różne rodzaje podnośników, z pewnością wersję z kółkami to dobry pomysł aby ułatwić sobie nieco pracę, szybko dostać się podnośnikiem w miejsce w którym będziemy pracowali. Oczywiście powinniśmy zwrócić uwagę na wysokość prześwitu tak aby był to podnośnik który będzie mógł obsługiwać także samochody osobowe o niższym zawieszeniu.

W przypadku podnośników manewrowych powinniśmy zwrócić na ich udźwig, ale także na inne różnego rodzaju zabezpieczenia przykładowo zawór bezpieczeństwa, który będzie działał podczas przeciążenia. Bardzo dobrym pomysłem będzie także obrotowa dźwignia pompy, wówczas dużo łatwiej będziemy mogli podnieść samochód czy innego rodzaju element. Są pewnością wszystkie podnośniki muszą posiadać bardzo solidną i stałą podstawę, nie można dopuścić aby podnośnik przemieszczał się pod obciążeniem.

W zależności od warsztatu, jego potrzeb będą wykorzystywane różnego rodzaju podnośniki samochodowe, wiele z nich możemy zakupić na stronie https://jptech-maszyny.pl/podnosniki-samochodowe. Znajdziemy tam podnośniki ruchome, jak również podnośniki stałe. Należy zwrócić uwagę iż posiadają one różne możliwości jeżeli chodzi o udźwig, dlatego należy dobrać odpowiednio do rodzaju pojazdów którymi będziemy się zajmowali.