Klej kontaktowy do drewna

Wybierając kleje do drewna warto zastanowić się nad tym, jaki rodzaj wybrać. Popularne są kleje kontaktowe do drewna, bo są niesamowicie wytrzymałe.

Na wytrzymałość wpływa skład, a skład to znani producenci, którzy go opracowują w laboratoriach. Wtedy są z tego najlepsze efekty i my jesteśmy z takiego kleju i jego właściwości bardzo zadowoleni. Można wymienić dwie firmy, które są znane z produkcji klejów to Kleiberit oraz Rakoll. Jeśli zauważymy takie logo na opakowaniu kleju to można się nim bardziej zainteresować, bo wiemy, że na pewno spełni nasze oczekiwania. Wybierając kleje kontaktowe do drewna trzeba się zastanowić nad tym, co mamy kleić i w ten sposób dobierzemy sobie wielkość opakowania. Nie zawsze potrzebujemy kilku kilogramów, bo powierzchnia do klejenia jest o wiele mniejsza. Wtedy nie ma sensu marnować kleju, bo po otwarciu nie będzie się zbyt długo nadawał do użytku. Drugi raz może się nie udać go wykorzystać. Nie ma sensu przepłacać i marnować tak wydajnych i dobrych klejów.

Zastosowanie klejów kontaktowych

Zastosowanie jest naprawdę bardzo duże i na pewno każdy znajdzie coś, co może skleić przy użyciu kleju kontaktowego. Na pewno klejenie materiałów drewnopodobnych ze sobą czy z innymi elementami jak laminaty warstwowe i folie metalowe jest możliwe przy użyciu tego kleju. Jeśli chcemy łączyć materiały drewnopodobne z korkiem albo korek z korkiem to również to będzie odpowiedni klej do tego zadania. Klej nie kapie, nie pozostawia nitek na powierzchni i nie spływa z pionowych powierzchni. Do kleju nie trzeba dodawać utwardzacza. Obróbka sklejonych powierzchni jest możliwa natychmiast po sklejeniu. Decydując się na Timber Market – Kleje kontaktowe otrzymamy bardzo dobrze przygotowaną ofertę, z której każdy zainteresowany coś dla siebie wybierze. Stawiajmy na znanych producentów jak Kleiberit i Rakoll, a na pewno skleimy łatwo i szybko wszystkie powierzchnie drewnopodobne. Te firmy są dla nas gwarancją bardzo wysokiej, jakości oferowanych klejów do drewna i ich ofertą trzeba się będzie zainteresować.