W KOŚCIELE TEŻ MOŻE BYĆ CIEPŁO!

Kościoły i obiekty sakralne, kojarzą się głównie z panującym wewnątrz nich chłodem. O ile latem, wierni cieszą się tą temperaturą, o tyle zimą może ona doskwierać i rozpraszać ich podczas modlitwy. Ogrzewanie kościołów i obiektów sakralnych wydaje się być bardzo kosztowne. Technologia jednak wychodzi nam naprzeciw i oferuje nowe, ciekawe, tanie i przede wszystkim ekologiczne rozwiązania.

KOMFORT DLA WIERNYCH ORAZ ZABEZPIECZENIE ZBIORÓW

Wspomniana nowoczesna technologia to elektryczne promienniki. Wytwarzane przez nie ciepło nie ma za zadanie ogrzewać powietrza, ale przedmioty i ludzi, którzy znajdują się w ich zasięgu. Warto wspomnieć, że na takiej inwestycji skorzystają nie tylko wierni oraz księża, ale też eksponaty – często zabytkowe – które znajdują się we wnętrzu kościoła. Promienniki IR, emitując promieniowanie cieplne o określonej temperaturze dba bowiem o to, aby dzieła sztuki sakralnej nie ulegały zniszczeniu, w związku z panującym wewnątrz chłodem.

Promienniki IR przeznaczone do wykorzystania w obiektach sakralnych, przygotowywane są w odpowiedni sposób. Producenci dbają przede wszystkim o to, aby były wydajne i nie rzucały się w oczy. Bardzo często dostępne są więc w rozmiarach i kolorach, które wprawna firma może „wtopić” w ogólny wystrój.

PROMIENNIKI IR SĄ RÓWNIEŻ DOBRE DLA MURÓW

W dużych budynkach, o grubych murach, w których często panuje chłód, w parze z nim pojawia się wilgoć, która niszczy jego strukturę. Chodzi nie tylko o aspekt wizualny, ale o postępującą degradację obiektu. Wykorzystując elektryczne promienniki można zatrzymać ten proces i pozbyć się wilgoci, pleśni, a nawet zagrzybienia z wnętrza kościoła lub innego obiektu sakralnego. Co więcej, stosowanie tego typu rozwiązań, polecane jest przez wielu konserwatorów zabytków.

Jeśli są Państwo zainteresowani zakupem i instalacją promienników, warto współpracować z najlepszymi. Doświadczonych specjalistów znajdą Państwo w firmie Irsystem, na stronie internetowej irsystem.pl. Udzielą oni szczegółowych informacji na temat dostępnych reflektorów ciepła oraz omówią koszty potencjalnej inwestycji.