Naucz się sztuki masażu dzięki tym wskazówkom

Chcesz udoskonalić techniki masażu, z których korzystasz? Czy jesteś świadomy tego, co robisz? Jeśli odpowiedź brzmi „nie”, ważne jest, aby nauczyć się kilku rzeczy! Możesz być zszokowany, jak łatwe są niektóre techniki i jak mogą poprawić twoje masaże.Jeśli cierpisz na ból pleców, szczególnie w dolnej części pleców, regularne masaże mogą być bardzo korzystne.

Profesjonalne rozluźnienie mięśni może naprawdę zdziałać cuda i zapobiec dalszym kontuzjom kręgosłupa. Może również pomóc w skurczach pleców, które mogą być bardzo bolesne, a czasem wyniszczające.Jeśli doświadczasz stresu lub innych negatywnych emocji, spróbuj masować określone punkty swojego ciała. Celuj w zakończenia nerwowe, aby ciało się zrelaksowało. Wrażliwe zakończenia nerwowe znajdują się wzdłuż kręgosłupa, czubka głowy oraz w różnych częściach twarzy. Powinieneś spróbować delikatnie stukać w czubek głowy, czoło, policzki i podbródek, zanim weźmiesz głęboki oddech.Upewnij się, że masażyści znają wszelkie obszary dyskomfortu, które masz przed rozpoczęciem masażu. Jeśli istnieje jakiś konkretny obszar, który powoduje twój ból, terapeuta może się na nim skupić i spróbować dać ci ulgę. Potrafi również uważać, aby unikać obszarów szczególnie wrażliwych.Jeśli dana osoba chce głębszego masażu, uważaj na to, ile olejku używasz. Tak, olejek świetnie czuje się na plecach i powoduje mniejsze tarcie, ale to ostatnie jest problemem przy głębszym masażu tkanek. Bez tego tarcia nie będziesz w stanie wykonać głębokiego masażu, ponieważ twoje ręce będą się ciągle ślizgać. Zminimalizuj ten problem, używając tylko tyle oleju, aby masaż był wygodny, ale nie na tyle, aby stracić wszelkie tarcie.Szybkość twoich rąk jest ważna dla rodzaju masażu, który próbujesz wykonać. Jeśli szukasz masażu, aby zrelaksować swoją partnerkę, wybierz powolne ruchy. Jeśli chcesz ćwiczyć zmęczone i przeciążone mięśnie, szybsze ruchy działają lepiej.W różnych procesach należy stosować różne wartości ciśnienia. Naucz się sztuki masażu dzięki tym wskazówkom

Jeśli osoba, której wykonujesz masaż, ma wiele węzłów, powinieneś powoli naciskać na nią, aby rozładować jej napięcie.

Skuteczniej łagodzić napięcie, utrzymując stały nacisk, gdzie napięcie jest szczególnie zauważalne. Na tym polega masaż tkanek głębokich.Im wolniejszy ruch w masażu, tym większy efekt kojący. Zapewnij wsparcie kciukom pozostałymi palcami, gdy używasz kciuków do wywierania nacisku. Używanie wagi może pomóc Ci uniknąć zmęczenia.Technika lekkiego i delikatnego masażu często nazywana jest szwedzką. Pomaga zwiększyć krążenie i zrelaksować partnera. Ten rodzaj masażu jest również doskonały dla sportowców, którzy odczuwają zmęczenie mięśni. Musisz uważać na tego typu masaż i słuchać swojego partnera. Mogą mieć kontuzje, a jeśli masaż jest bolesny, musisz przestać.Jeśli chcesz masażu, który równoważy Twoją energię podczas pozostawania w ruchu, zamiast leżeć na stole, wypróbuj masaż tajski. Twój terapeuta będzie Cię poruszał po całym miejscu, wykonując pozycje podobne do jogi. To naprawdę dodaje energii i zmniejsza stres, jednocześnie zwiększając zakres ruchu.Komunikuj się ze swoim masażystą. Twoja masażystka najprawdopodobniej nie czyta w myślach, więc daj im znać, jeśli jakiś obszar twojego ciała wymaga nieco dodatkowej uwagi. Niezależnie od tego, czy masz bałagan w ramionach od garbienia się nad biurkiem, czy nogi są obolałe po treningu maratonu, odezwij się.Czy teraz czujesz, że masz wiedzę potrzebną do wykonania doskonałego masażu? Skorzystaj ze wskazówek zawartych w tym artykule i poświęć wystarczająco dużo czasu, aby naprawdę rozwinąć swoje talenty. Ćwicz każdą technikę, aż poczujesz się z nią komfortowo.