Usuwanie zabrudzeń z elewacji budynków

W zależności od tego jaki rodzaj elewacji znajduje się naszym budynku, będzie ona brudziła się w różnym stopniu, oczywiście dolne partie będą najbardziej narażone na różnego rodzaju zabrudzenia, dlatego najczęściej będziemy je myli.

Dlatego też kiedy wybierając elementy elewacyjne do naszego budynku należy brać to pod uwagę, powinny być to wykończenia z materiałów odpornych na działanie wody pod ciśnieniem czy też temperatur. Zatem warto wykorzystać tynki silikonowe czy też akrylowe które z pewnością łatwo się czyści. Oczywiście w przypadku dolnej warstwy elewacji warto wybrać powierzchnię jednolitą natomiast w wyższych partiach może być to kamień ozdobny o kształcie nieregularnym gdzie może zbierać się kurz też inne zabrudzenia.

Usuwanie zabrudzeń z elewacji budynków

Wyczyść sam lub wynajmij firmę wykonujące mycie elewacji we Wrocławiu

Wyczyszczenie elewacji na naszym domu nie zawsze jest łatwym zadaniem, różnego rodzaju naleciałości, kurz, czy też błoto zwłaszcza na dolnych partiach mogą niekiedy sprawiać problem. Oczywiście stosujemy w tym przypadku myjki ciśnieniowe, jednak standardowa myjka wykorzystuje zwykłą wodę. Niekiedy w przypadku poważniejszych zabrudzeń powinniśmy wykorzystać wodę z detergentem, dobrym pomysłem będzie także gorąca woda pod ciśnieniem. W tym przypadku będziemy potrzebowali dodatkowego urządzenia które pozwoli zwiększyć temperaturę wody.

Oczywiście czasem, kiedy przeprowadzimy wstępne mycie elewacji po usunięciu wierzchniej warstwy zabrudzeń z naszego budynku mogą pozostać na niem różnego rodzaju plamy, wówczas należy zastosować także detergenty, które pozwolą pozbyć się brzydkich nalotów czy też plam. Oczywiście podczas wykorzystania gorącej wody należy zwrócić także uwagę na temperaturę na zewnątrz, zbyt duża amplituda temperatur która będzie działała na naszą elewację może ją niekiedy uszkodzić, dodatkowo para wodna może również działać niekorzystnie na niektóre rodzaje elewacji.

W przypadku kiedy zabrudzenia są bardzo trudne do usunięcia, przykładowo kiedy jest to elewacja z kamienia ozdobnego, który posiada nieregularną strukturę, wówczas można wynająć firmę która profesjonalnie przeprowadzi mycie elewacji Wrocław jest miastem gdzie możemy liczyć na usługę tego rodzaju firm. Z pewnością specjaliści będą wiedzieli w jaki sposób dobrać temperaturę wody, jakie detergenty użyć aby nie spowodować uszkodzeń.