Zasady jakie powinniśmy znać przy malowaniu karoserii sprayem.

Na parkingach samochodowych mogą nas spotkać najprzeróżniejsze rzeczy, jednak te najbardziej niechciane, a jednocześnie nieoczekiwane to oczywiście drobne zdarzenia parkingowe, w których cierpi zarówno nasz samochodów jak i sprawcy.

Takie zdarzenia nazywane są najczęściej „obcierkami” parkingowymi. Najgorszymi są one wtedy kiedy sprawca nie ma w sobie nawet minimum odpowiedzialności i nie zostawia żadnej informacji za szybą, a kamery monitoringu nic nie zarejestrowały. Oznacza to wtedy mniej więcej tyle, że jesteśmy zdani na samych siebie i nasz portfel jeśli chodzi o naprawę takiej szkody parkingowej. Jednak w zależności od wielkości danej szkody wystarczy, że sprawdzimy kilka prostych wskazówek oraz zaopatrzymy się w odpowiednie produkty by móc samemu naprawić daną „obcierkę”.

Zasady jakie powinniśmy znać przy malowaniu karoserii sprayem.

Podstawową rzeczą jaką powinniśmy wiedzieć, to przede wszystkim jakiego kodu lakieru używa producent naszego auta. Kod lakieru znajduje się praktycznie zawsze na tabliczce znamionowej.

W zależności od marki auta możne ona znajdować się w różnych miejscach, pod maską, na słupku b, pod klapą bagażnika. Jeśli znamy kod lakieru bardzo łatwo dobierzemy odpowiednią farbę w sprayu do naszego auta. Dodatkowo jeśli jest to poważniejsze uszkodzenie będziemy potrzebowali odpowiedniego podkładu w sprayu, a także specjalnych wodnych papierów w różnych gradacjach by skutecznie zmatowić powierzchnię, którą będziemy mieli zamiar malować. Przyda się również coś do odtłuszczenia powierzchni, pomieszczenie w miarę wolne od kurzu. Jedną z najważniejszych zasad o których musimy pamiętać jest również to, że farby w sprayu oraz lakiery bezbarwne musza posiadać odpowiednią temperaturę, w domowych warunkach możemy je ogrzać używając pojemnika z ciepłą wodą. Obecnie na rynku jest dostępny szeroki zakres farb w sprayu, dzięki czemu nawet chcąc zmienić kolor auta czy elementów nie będziemy mieli problemów. spraila czarny połysk to jeden z lepszych czarnych kolorów z wykończeniem błyszczącym, wystarczy sprawdzić opinie klientów.