Testowanie aplikacji wyeliminuje błędy

Testowanie oprogramowania może odbywać się ręcznie jak również automatycznie.

Możemy określić wiele automatycznych testów, które powiedzą nam czy programowanie działa prawidłowo. Można przykładowo symulować prowadzanie danych po czy m program ma sprawdzić czy wynik jest prawidłowy. Zautomatyzowane testowanie odbywa się za pomocą skryptów programistycznych. Testowanie automatyzacji jest przeprowadzane przez testera, który używa oprogramowania do testowania oprogramowania zamiast przeprowadzania go ręcznie. Zasadniczo testowanie automatyzacji służy do ponownego uruchamiania scenariuszy testowych, które zostały wykonane ręcznie, może zrobić to wiele razy w krótkim czasie. Podobnie jak testy regresji, testy automatyzacji służą do testowania aplikacji pod kątem obciążenia i wydajności. Jest to najlepszy sposób testowania, gdy produkt często się zmienia, kiedy nad nim jeszcze pracujemy. Zautomatyzowane testowanie ma swoje zalety, dlatego poszerza możliwości zespołu testującego i podnosi wydajność ich pracy w zakresie kontroli jakości testowanego produktu.

Testy zostaną przeprowadzone przez wybranie narzędzia do automatyzacji testów dla testowanego systemu, mogą opracować lub zalecić rozwiązanie.

Warto przygotować dane testowe które pozwolą nam przeprowadzić odpowiedni test. Z pewnością swoją charakterystykę posiadają także testowanie aplikacji mobilnych, należy sprawdzić czy działają poprawnie na urządzeniach wyposażonych w Androida i IOS. Dodatkowo ważne będzie sprawdzenie poprawności wyświetlania interfejsu użytkownika na wyświetlaczach o różnych rozdzielczościach. Dodatkowo warto zwrócić uwagę że różne urządzenia mobilne mogą mieć odmienne proporcje ekranu. Wybór odpowiedniego narzędzia do automatycznych skryptów testowych, metodologia implementacji narzędzi testowych, podejście do projektowania automatyzacji testów i metodologia projektu automatyzacji testów są kluczowymi czynnikami zapewniającymi powodzenie projektów automatyzacji testów.