Rodzaje bukietów i technika ich przygotowania

Od czasów starożytnych dawanie bukietów świeżych kwiatów stało się znakiem dobrego smaku i przychylnego nastawienia do ludzi. Zaczęli dawać kwiaty nie tylko kobietom, ale także mężczyznom, kolegom w pracy, jako zachętę lub znak uwagi.

Niewątpliwie dziś kwiaty są wręczane ukochanym dziewczętom w dowolnym kraju na wakacje lub bez powodu. Piękna bujna kompozycja kwiatów może ozdobić każde wnętrze salonu lub holu dla gości, nada również pachnący aromat i doda świeżości do pokoju. Aby skomponować kwiaty bukiety, zastosowano różne rośliny, a nawet zboża i drzewa iglaste, a także słodycze i owoce, ale technologia komponowania bukietów opiera się na aranżacjach kwiatowych.

Istnieje kilka różnych technik komponowania kompozycji kwiatowych, rozważ główne:

  •  Okrągły kształt bukietu

Okrągły kształt jest najczęstszy, to symetryczny układ kompozycji. Długość kwiatów może być jedna lub różna, zależy to od techniki jej złożenia. Może to być równoległy lub spiralny schemat montażu okrągłego bukietu. Aby równoległy bukiet okazał się piękny i harmonijny, wystarczy zebrać wysokie kwiaty z grubą łodygą, takie jak na przykład amarylis, otrzymasz elegancki luksusowy bukiet dla prawdziwego mężczyzny. W przypadku równoległych bukietów często stosuje się kanciaste wazony, w których kompozycja wygląda spektakularnie i stylowo.

 Łodygi tworzą prostą, wyraźną linię, która dobrze pasuje do geometrii naczynia. Wzór spiralny opiera się na tym, że górny pączek lub kwiat jest umieszczony bezpośrednio. Przednie kwiaty są przechylone w lewo, a tylne w prawo, kwiaty są zapinane w miejscu kontaktu.

 Jest technika dla początkujących kwiaciarni, która uczy tej techniki za pomocą pięciu prętów, czytaj więcej w naszych następnych materiałach. Aby zrobić okrągły pakiet, wymagana jest duża liczba roślin o tej samej długości, idealne są goździki, aster, tulipan, irys, mała róża. Jak również wszystkie kwiaty lub kwiaty ogrodowe, które łączą się ze sobą.

  • Biedermeier

Ta technologia jest jedną z opcji okrągłego wzoru, ale o bardziej złożonej kompozycji kwiaty w takim bukiecie są ułożone w postaci geometrycznych kół i przymocowane taśmą klejącą. Liście są zwykle usuwane lub dołączane jako osobne pióra.

 

Istnieją trzy formy:

Kształt piramidy (stożkowy) – używaj kwiatów na długich łodygach tego samego gatunku.

Kulisty kształt, w postaci półkola, składa się z różnych kwiatów na małych łodygach.

Zastosowano spłaszczony kształt, nawet główki kwiatowe bez łodyg.

Ta kompozycja jest wykonana z papieru, koronki, tkaniny, wstążki lub liści, w postaci mankietu, można również użyć nie tylko kwiatów, ale nawet warzyw lub słodyczy, aby zrobić taki bukiet.

  • Asymetryczny bukiet

Może to być ukośny, trójkątny lub jednostronny bukiet, który wyróżnia je asymetryczną formą kompozycji. Takie kompozycje wyglądają bardzo elegancko i niecodziennie. Ukośny bukiet może być również prezentowany w kształcie półksiężyca lub w kształcie litery S, układając kwiaty o różnych długościach w pożądanej kolejności. Często taki schemat stosuje się do budowania kompozycji w koszach i wazonach stołowych.

W tym przypadku używają dużo zieleni i łączą dość niezwykłe rodzaje roślin. Trójkątny układ bukietu opiera się na zasadzie trzech trójkątów, o asymetrycznym kształcie, może być oparty na pięciu lub siedmiu kwiatach dwóch różnych rodzajów, które w razie potrzeby można zastąpić liśćmi, na przykład szparagami lub nefrolepis.

Bukiety jednostronne są zbierane w płaszczyźnie; często stosuje się nieprzezroczyste tło, na którym umieszcza się kwiaty o różnych długościach. Możesz używać różnych odmian kwiatów, które łączą się ze sobą. Na przykład dalie, róże, mieczyki i irysy świetnie wyglądają w jednostronnych bukietach.

Zamów bukiet dla swoich bliskich z kwiaty za granicę.