Jak pielęgnować skórę suchą i odwodnioną

Jeśli masz skórę odwodnioną lub suchą, jest ona narażona na podrażnienia, wysypki, zaczerwienienia, a nawet swędzenie czy nawet atopowe zapalenie skóry.

Ważne jest zatem, aby do codziennej pielęgnacji oraz mycia wybierać odpowiednie kosmetyki, które nawilżą skórę i pomogą ją pielęgnować bez naruszania jej warstwy lipidowej. Krem nawilżający tworzy warstwę ochronną, która pomaga naskórkowi zatrzymać część wody, która zwykle jest tracona. Używaj łagodnego środka myjącego, który nie wysuszy naskórka i nie zmieni jego pH.

Jak pielęgnować skórę suchą i odwodnioną

Skuteczne dermokosmetyki do suchej skóry

Najprostszą definicją odwodnionej skóry jest to, że brakuje jej nawilżenia. Wbrew powszechnemu przekonaniu, każdy rodzaj skóry może być od czasu do czasu odwodniony, nawet bardzo tłusta cera. Możesz mieć odwodnioną skórę, jeśli twoja skóra się łuszczy, czujesz uczucie ciągnięcia i dyskomfort. Kilka czynników może powodować odwodnienie skóry, jak zanieczyszczenie powietrza, ogrzewanie, klimatyzacja, za mało spożywanej wody, brak ochrony przed promieniami UV, złe nawyki pielęgnacyjne.

Skóra jest sucha, gdy nie produkuje wystarczającej ilości sebum i nie jest wystarczająco nawilżona. Jeśli masz suchą cerę, nie masz tłustych obszarów na twarzy. Oprócz odczuwania dyskomfortu i ciągnięcia skóry, widoczne są oznaki złuszczania w postaci martwych płatków skóry, brakuje również elastyczności i gładkości. Można oczywiście rozwiązać te problemy wybierając odpowiednie kosmetyki do oczyszczania i pielęgnacji.

Musisz delikatnie oczyścić skórę, aby usunąć zanieczyszczenia bez usuwania lipidów, które są naturalnie obecne w naskórku. Krem nawilżający może zawiera regenerujące składniki aktywne, kwasy tłuszczowe i przeciwutleniacze. Aby zachować nawilżenie, unikaj produktów o niefizjologicznym pH, takich jak mydło. Zamiast tego wybierz nawilżającą formułę myjącą bez mydła, płyn micelarny, mleczko, piankę lub wodę termalną. Dermokosmetyki dedykowane do pielęgnacji suchej skóry znajdziemy na stronie https://novaclear.eu/twarz/skora-sucha. Obecnie w sprzedaży oferowany jest szeroki wybór dermokosmetyków dopasowanych do potrzeb każdego typu cery. Typ cery określa, jaki rodzaj kosmetyków przyniesie największe korzyści twojej skórze.