Baterie do zasilania telefonów komórkowych

Kiedy nasz telefon jest stary, a nie chcemy wymieniać go na nowy, wówczas można zmienić jedynie stare podzespoły, takie jak bateria, czy też obudowa czy klawiatura.

Warto, co jakiś czas wymienić baterię, która z wiekiem, jest coraz słabsza. Wówczas potrafi utrzymać nasz telefon w działaniu przez coraz krótszy okres czasu. Obecnie możemy znaleźć na rynku telefony, które posiadają baterie zamontowane na stałe, lub też modele z wymiennymi bateriami. Aby zrozumieć, jak działa bateria, powinieneś znać jej strukturę. Każda bateria ma w środku dwie elektrody: anodę, zwaną także biegunem ujemnym, oraz katodę, zwaną również biegunem dodatnim. W skład akumulatora wchodzi także elektrolit, między metalową anodą w rdzeniu i katodą z tlenku metalu po wewnętrznej stronie metalowej pokrywy baterii. Dwie elektrody są oddzielone separatorem, jest to warstwa, która może składać się na przykład z włókniny szklanej lub plastiku. Materiał nie może przewodzić elektryczności, ale musi przepuszczać naładowane jony. Jeżeli chodzi o baterie jonowo-litowe w naszych telefonach komórkowych warto zwrócić uwagę aby nie dopuszczać do całkowitego rozładowania naszej baterii. Warto doładowywać ją jeżeli jej pojemność spadnie do 15-20%. Dzięki temu będziemy mogli zadbać o baterię i sprawić że będzie działała dużo dłużej.

Warto o tym pamiętać, obecnie możemy korzystać także z baterii przenośnych za pomocą których będziemy mogli doładować naszą baterię gdziekolwiek jesteśmy.

Zatem jeżeli jesteśmy na pieszej wycieczce w górach możemy doładować nasz telefon. Oczywiście akumulatory litowo-jonowe można wykorzystywać do zasilania także wielu innych urządzeń, praktycznie każde urządzenie, które musi być stale zasilane może posiadać zasilanie awaryjne, które może wykorzystywać w czasie awarii. Mogą być to przykładowo baterie, które będą zasilały sprzęt ratujący życie w szpitalach, dlatego też niezawodne baterie są takie ważne. Warto zwrócić uwagę na to jakiej pojemności są to baterie, wówczas można będzie określić czas w jakim mogą zasilać określone urządzenie.