Pianka pur sposobem na tanie i solidne ocieplenie budynku

Wiele osób poszukuje sposobów na zmniejszenie rachunków za ogrzewanie domu, w czasie surowej zimy rachunki za ogrzewanie będą zauważalną częścią rachunków.

Dlatego też stosuje się różnego rodzaju metody ocieplenia. Ociepla się część budynku przy piwnicy, która nie jest na co dzień widoczna,. Ściany budynku, podłogi, oraz oczywiście dach i poddasze. Dzięki temu w znacznym stopniu możemy zredukować straty ciepła a co za tym idzie koszty rachunków. Dotychczas najpopularniejszym sposobem ocieplania było obłożenie elewacji styropianem. Można stosować ją na zewnątrz, ale także często styropian umieszczany jest pomiędzy ścianami. Im jest go więcej tym miej ciepła będzie uciekało. W przypadku poddasza często stosuje się watę, którą można dowolnie ciąć i upychać w miejscach trudnodostępnych. Jednak najlepszym rozwiązaniem będzie specjalna pianka izolacyjna. Bez właściwej izolacji duże ilości energii zużytej na ogrzewanie lub chłodzenie budynku zostaną utracone na zewnątrz. Zbyt słaba izolacja może również prowadzić do problemów z pleśnią, ponieważ ogrzane powietrze szybko się ochładza i powoduje kondensację pary wodnej. Dlatego ważne jest przemyślenie tego jak izolacja naszego budynku ma wyglądać.

Warto także zostawić miejsca, w których powietrze będzie właściwie cyrkulowało. Izolacja, która zawiera wiele małych wnęk powietrznych, spowalnia przekazywanie ciepła.

Z pewnością doskonale sprawdzić się pianka pur cena jest bardzo przystępna patrząc na inne sposoby izolacji budynków. Patrząc na budynek z zewnątrz widzimy dach z blachy, czy też płatek ceramicznych. Następnie będziemy mieli folię lub papę chroniącą przez wilgocią, a następnie bezpośrednio nad pomieszczeniami znajduje się płyta gipsowo-kartonowa. Pomiędzy tymi elementarnymi musi znaleźć się izolacja, piankę natryskową możemy stosować na zewnątrz na folię bub papę, oraz wewnątrz, gdzie dobrze wejdzie w różne trudnodostępne miejsca. Dzięki temu izolacja zatka wszystkie nierówności i ewentualne uszkodzenia w folii.