Węże przemysłowe – podział ze względu na zastosowanie

Ilość dostępnych obecnie, zarówno w sklepach stacjonarnych jak i internetowych, węży różnorakiego zastosowania przyprawiać może o zawrót głowy.

Doskonale zdajemy sobie sprawę, iż konsument, który nigdy wcześniej nie stawał przed koniecznością dokonania takiego nabytku może czuć się zagubiony. Aby choćby nieco rozjaśnić całą tę sytuację konsumentom których interesują węże przemysłowe będące bohaterami dzisiejszego wpisu w naszym sklepie, przygotowaliśmy krótki przegląd ich obecnie obowiązującej klasyfikacji.

Najpopularniejszymi i najchętniej wybieranymi w ostatnim czasie przez naszych konsumentów są wyroby, które to umożliwiają transport na pożądane odległości zarówno wody jak i pary. Kolejną kategorię stanowią wyroby, przy wykorzystaniu których możliwe jest pompowanie tak powietrza pod znacznym ciśnieniem, jak i środków ochrony roślin. Jak łatwo się domyślić, są one wykorzystywane przede wszystkim w gospodarstwach rolnych oraz w branży sadowniczej, gdzie pozwalają one ochronić hodowaną florę przed szkodnikami oraz chorobami. Przedstawiciele przemysłu motoryzacyjnego z kolei wykazują duże zainteresowanie szlauchami, które to umożliwiają szybkie dostarczenie do miejsca docelowego ropy, benzyny, paliw, olejów oraz wszelkiej maści innych produktów ropopochodnych, które to są niezbędne podczas napraw, renowacji oraz testowania wydajności pojazdów mechanicznych.

Jeżeli chodzi o przemysł ciężki, to właściciele dużych fabryk i zakładów przetwórczych sięgają w znacznej mierze po takie wyroby dostępne w naszym katalogu jak: węże do gazów, szlauchy PVC, wyroby o podwyższonej wytrzymałości na ścieranie, produkty specjalnego przeznaczenia, jak również węże, przy pomocy których możliwe jest transportowanie produktów spożywczych.

Oczywiście ich specyfika musi być odpowiednio dostosowana do charakteru prowadzonych prac przemysłowych, jednakże nasi konsumenci niejednokrotnie powtarzają, że priorytetem jest dla nich wytrzymałość węża na działanie niekorzystnych czynników atmosferycznych, regularnie wahających się temperatur oraz ekspozycji na potencjalnie szkodliwe substancje chemiczne stosowane w zakładzie pracy. W drugiej kolejności zwracają oni uwagę na odpowiednią giętkość szlauchu pozwalającą na prowadzenie go pod nawet najbardziej wymyślnymi kątami, jak również – na jakość jego wykonania. Najchętniej wybierane są produkty z grubej gumy, niejednokrotnie dodatkowo wzmocnionej przy pomocy siateczek lub dodatkowych powłok wykonanych z metalu o podwyższonej odporności. W znacznym stopniu minimalizuje to ryzyko wystąpienia niepożądanych przetarć, uszkodzeń czy rozszczelnień które mogłyby postawić pod znakiem zapytania skuteczność prowadzonych działań, jak również narazić na poważne uszczerbki na zdrowiu pracowników, którzy podjęli się pracy z lub w pobliżu takiego przewodu. Jeżeli pomimo lektury powyższego wpisu nadal nie wiedzą Państwo jaki szlauch należałoby nabyć, serdecznie zachęcamy do kontaktu z naszymi przedstawicielami, którzy to bez wątpienia rozwieją wszelkie Państwa wątpliwości oraz pomogą dobrać wyrób, który wręcz idealnie wpisze się w Państwa oczekiwania.