Lekkie wewnętrzne gzymsy oświetleniowe

Niekiedy zmiana wyglądu naszego mieszkania nie wymaga dużych nakładów, możemy zmienić kolor naszych ścian, czy też zadbać op lepsze oświetlenie.

Obecnie można nabyć różnego rodzaju elementy sztukaterii, które zawieszone pod ścianą mogą także być wyposażone w oświetlenie punktowe, jak również listwy ledowe. Z pewnością jest to dość niedrogie rozwiązanie ponieważ mamy możliwość montażu we własnym zakresie. Lekkie elementy sztukateryjne będziemy mogli zamontować samemu za pomocą kleju montażowego, a przy ścianie można zastosować silikon montażowy. Dzięki wielu modelom dostępnym na rynku będziemy mogli wybrać takie ozdoby, które najlepiej nam odpowiadają i oczywiście najlepiej oddają charakter naszego mieszkania. Za pomocą podstawowych narzędzi będziemy mogli docinać listwy i przyczepiać je za pomocą kleju, dzięki temu będziemy mogli zaoszczędzić na kosztach drogiego montażu. Trzeba jednak zwrócić uwagę aby podczas prac nie wywierać zbyt dużego nacisku, co mogło by uszkodzić lekkie materiały.

Kiedyś najczęściej stosowano deski lub gips, jednak materiały te nie są zbyt praktyczne, drewno może się rozsychać, a gips może łatwo zostać uszkodzony.

Dlatego obecnie producenci sztukaterii poszukują nowych lekkich i wytrzymałych rozwiązań, które z powodzeniem można stosować także na zewnątrz. Poza tym styropian oferuje ten sam wspaniały wygląd i funkcjonalność co drewno, jednak jest tańsze, lekkie i łatwe w montażu. Listwa styropianowa może być łatwo cięta jak drewno, ale jej struktura o dużej gęstości sprawia, że jest trwała, a jednocześnie lżejsza. Jest oto także materiał elastyczny więc lekkie niedoskonałości ściany nie będą przeszkodą w montażu. Z pewnością gzymsy sufitowe to bardzo dobry pomysł jeżeli będziemy chcieli doświetlić nasze pomieszczenia. Gzymsy tego rodzaju mogą bardzo dobrze współgrać z listwami które montujemy pod sufitem, można je także połączyć z listwami maskującymi karnisze. Dzięki temu możemy stworzyć bardzo ciekawy jednolity projekt.