Jakie wybrać rolety do osłonięcia naszych okien?

Rolety dostępne są w szerokiej gamie kolorów, wzorów i faktur tkanin.

Jeśli wybierzemy cięższe tkaniny, tego typu rolety zapewnią lepsze właściwości izolacyjne i wydajność termiczną. Całkowite blokowanie promieni słonecznych pozwala utrzymać w pomieszczeniu chłodniejsze latem i cieplejsze zimą.

Jakie wybrać rolety do osłonięcia naszych okien?

W sprzedaży znajdziemy różnorodne opcje rolet

W przeciwieństwie do innych rodzajów osłon okiennych, rolety pionowe, czyli wertikale, mają pionowe łopatki zamiast poziomych listew, to znaczy że wiszą one pionowo. Mają one również generalnie szersze listwy niż żaluzje okienne ze względu na ich powszechne zastosowanie w szerokich stałych oknach, oraz oknach i drzwiach przesuwanych, które wymagają większej osłony niż okna o standardowych wymiarach. Wertikale dają pełną kontrolę nad ilością światła wpadającego do pomieszczenia poprzez zmianę kąta ustawienia kierownic, a po zamknięciu zapewniają pełną prywatność, dlatego świetnie sprawdzają w salonie czy w biurze. Mogą być również obsługiwane ręcznie lub za pomocą systemu zmotoryzowanego.

Dekorowanie okien wymaga określonego rodzaju osłon okiennych, aby pokój wyglądał kompletnie. Minimalistyczne i współczesne motywy we wnętrzu powinny mieć eleganckie, wyrafinowane i nieskomplikowane dekoracje okienne, a rolety idealnie pasują do minimalistycznych wnętrz. Decydując się na zasłony lub rolety, zastanów się nad swoim stylem wykończenia wnętrza, jeśli chcesz uzyskać autentyczny wygląd lub możesz wybrać kompromis na rzecz praktyczności i łatwości użytkowania osłon okiennych.

Rolety oferują pełną lub częściową prywatność w dzień i w nocy. Są również łatwe w utrzymaniu i pielęgnacji. Możliwość kontrolowania ilości światła wpadającego do pomieszczenia jest bardzo prosta, wystarczy unieść lub opuścić rolety na odpowiednią wysokość za pomocą bocznego łańcuszka. Obecnie popularne są również plisy, które bez problemów dobierzemy również do nietypowych wymiarów i kształtów okna na stronie sklep.karpol.pl/produkty/kategoria/plisy-okienne. W sprzedaży znajdziemy również praktyczne żaluzje i wertikale.