Jak prawidłowo nosić warstwy ubrań jesienią i zimą

Męska moda w okresie jesienno-zimowym wymaga wybierania grubszych, cięższych materiałów i nakładania większej ilości warstw na ciało, aby zachować ciepło.

Warstwy najbliżej skóry powinny być najcieńsze, dopasowane i lekkie. W miarę budowania stroju każda warstwa staje się coraz grubsza i cięższa oraz ma bardziej swobodny krój, aby pomieścić wszystkie warstwy pod spodem.

Stylowe męskie ubrania na okres jesienno-zimowy

Zakładanie kilku warstw ubrań ma dwie zalety. Przede wszystkim łatwiej jest regulować temperaturę ciała. Kiedy robi się za ciepło, zdejmujesz kilka warstw, kiedy zrobi się chłodno, łatwo włożysz je z powrotem. Porównaj to z T-shirtem i grubą, puchową kurtką, co daje tylko dwie warstwy i nie pozostawia wielu opcji, jeśli temperatura na zewnątrz się zmienia. Warstwowo zakładane ubrania wyglądają bardzo interesująco, a dodatkowe warstwy dają ci nieco więcej swobody w eksperymentowaniu ze swoim stylem. Pomaga to również w ogólnym komforcie i dopasowaniu ubrań o panujących na zewnątrz warunków.

Kolory ubrań zimowych powinny być ciemniejsze od tych, które wybieramy latem i wiosną, natomiast materiały powinny być grubsze i mięsiste, by zapewniały ciepło i komfort. Idealna liczba ubrań w minimalistycznej jesienno-zimowej garderobie będzie zależeć od twojej sytuacji, stylu życia i otoczenia. Jeśli nadal jesteś w trakcie kompletowania swojej szafy, pomocne będą różnorodne sugestie, które możesz znaleźć na blogach i w poradnikach o męskiej modzie. Jeśli twoja garderoba jest minimalistyczna, łączenie strojów jest proste, a przejście z wiosny i lata na jesień i zimę jest równie łatwe. Jeśli masz mnóstwo ubrań, dobieranie poszczególnych strojów jest wbrew pozorom trudniejsze i wymaga więcej czasu oraz nabrania wprawy.
Koszule męskie czarne - obrazek

Jesienią i zimą warto zakładać dodatkowe warstwy ubrań

Chociaż w dzisiejszych czasach możemy ubierać się bardziej swobodnie, nadal wielu mężczyzn uważa garnitur za swój podstawowy strój do pracy nie tylko w środowisku biznesowym. Obecnie każdy element stroju z osobna można zamienić na podobne elementy, które są bardziej odpowiednie dla sezonu lub miejsca, nie zawsze musimy sztywno trzymać się zasad dotyczących dobierania stroju w zależności od okazji. Jeśli chodzi o koszule, to z okresem jesienno-zimowym najbardziej kojarzą się flanelowe, mogą one mieć wzór w kratkę, i świetnie komponują się z dżinsami i marynarką lub płaszczem. Pod koszulę bardziej elegancką warto założyć dobrany kolorystyczne podkoszulek, aby nie zmarznąć, koszule mogą być również uszyte z grubszej bawełny, bardziej odpowiedniej na chłody. Zawsze przed chłodem ochroni nas warstwa pośrednia, czyli pikowana kamizelka, ciepły sweter lub marynarka, które zakładamy pod płaszcz czy kurtkę.

Trendy na jesień w męskiej modzie znajdziesz na stronie http://www.jaw.pl/2020/10/moda-meska-trendy-na-jesien-2020/. Ponieważ temperatura może szybko się zmieniać, łatwo zdjąć kurtkę czy płaszcz pozostając w marynarce czy swetrze, niż polegać na koszulce założonej pod grubą kurtkę. W ten sposób nie mamy dodatkowej warstwy, która zapewnia nam ciepło, i nie możemy zdjąć kurtki, jeśli jest zbyt zimno na samą koszulkę.