Wentylatory dostosowane do oczyszczania powietrza z drobin i pyłu

Jeśli twoje przemysłowe miejsce pracy jest z niewielką lub żadną naturalną wentylacją, a potrzebujesz powietrza świeżego i czystego, idealnym rozwiązaniem jest wentylator promieniowy.

Zwykle taki wentylator jest podłączany do systemu kanałów, i jest idealny do większych przestrzeni oraz pomaga w przemieszczaniu powietrza lub innych gazów i zanieczyszczeń. Wentylator odśrodkowy składa się z silnika, łopatki wentylatora i obudowy. Silniki mogą być duże lub małe, znajdziemy je w wielu rozmiarach. Łopatka będzie miała określony kształt w zależności od konkretnego zastosowania wentylatora. Warto zauważyć, że kierunek obrotu wirnika również można dostosować do potrzeb. Zasadniczo wentylator odśrodkowy ma silnik, który obraca łopatkę wentylatora. To z kolei tworzy obszar niskiego i wysokiego ciśnienia, jednocześnie dodając energię kinetyczną do powietrza. Wentylatory dostosowane do oczyszczania powietrza z drobin i pyłu

W środku wentylatora znajduje się niskie ciśnienie, które wytwarza podciśnienie zasysające powietrze do wentylatora.

Ten strumień powietrza przepływa następnie do zewnętrznych krawędzi, w kierunku obszaru wysokiego ciśnienia, i ostatecznie wypływa z obudowy urządzenia w żądanym kierunku. Prawdopodobnie znajdziesz w sprzedaży wentylatory promieniowe używane w systemach HVAC, filtracji, osuszaniu, usuwaniu kurzu, filtrowaniu i wydmuchiwaniu zanieczyszczonego powietrza. Wentylatory odśrodkowe wytwarzają wysokie ciśnienie i przemieszczają powietrze i gazy w razie potrzeby. Dzięki zamkniętym częściom i zdolności do redukowania oraz zbierania cząstek są idealne do stosowania w systemach zajmujących się usuwaniem zanieczyszczeń z powietrza. Niektóre z korzyści wynikających ze stosowania wentylatorów promieniowych w różnych zastosowaniach obejmują wysoką efektywność energetyczną, doskonałą trwałość, nawet w środowiskach korozyjnych, najwyższą wszechstronność i możliwość przetwarzania różnych warunków przepływu powietrza, łatwość konserwacji i możliwość ograniczenia przeciążenia w przypadku przekroczenia pojemności. Tego typu wentylatory posiada w ofercie producent wentylatorów przemysłowych. Ponadto wentylatory można dostosowywać, dzięki czemu można je dopasować do ciasnych przestrzeni lub będą dobrze działać w trudno dostępnych miejscach.