Rękawice zapewniają bezpieczeństwo pracownikom

Chociaż rękawice ochronne nie są pierwszą rzeczą, która przychodzi na myśl, gdy myślimy o bezpiecznej odzieży roboczej, tak powinno być.

Statystycznie, koszty urazów rąk dla pracodawców mogą być o wiele wyższe niż zakup wyposażenia dla całej siły roboczej w firmie. Urazy dłoni występują częściej niż jakiekolwiek inne obrażenia w miejscu pracy. Dodaj do tego fakt, że pracownicy są bardziej narażeni na zranienie rąk niż jakąkolwiek inną część ciała, w tym nadgarstki, nogi czy ramiona. Dalsze wypadki to skaleczenia lub nakłucia, skręcenia i złamania, a następnie oparzenia. Najważniejsze powody, dla których doszło do urazu, to brak ochrony dłoni i brak odpowiedniego przeszkolenia, ale największą różnicą wśród tych liczb jest fakt, że znacznej większości tych urazów można było uniknąć, gdyby pracownik nosił odpowiednią ochronę w postaci rękawic.

Jeśli pracownicy zostaną odpowiednio przeszkoleni w zakresie wykonywanego zadania, zdają sobie sprawę z tego, że noszenie rękawic ochronnych pomoże chronić się przed obrażeniami. Jednak wiele osób prawdopodobnie nie nosi rękawiczek, chyba że wykonują szczególnie niebezpieczną pracę.

Zręczność i wygoda są częstymi problemami związanymi z decyzją o noszeniu rękawic ochronnych. Powszechnie uważa się, że wykonanie zadania w rękawicach ochronnych może potrwać dłużej, lub że rękawiczki mogą być zbyt gorące, zbyt niewygodne lub nie mieć wystarczającej przyczepności. W takim przypadku pracodawcy powinni wybierać dobrej jakości rękawice ochronne, które są obecnie dostępne w sprzedaży. Dzisiejsze rękawice spawalnicze kevlar o wysokiej wydajności są wykonane z nowoczesnych i zaawansowanych materiałów, bez utraty przyczepności i wygody. Rękawice zapewniają ochronę przed przecięciem i przebiciem, jednocześnie zapewniając wygodne dopasowanie i wysoką wydajność w pracy, oraz zapewniając bezpieczeństwo dłoni bez względu na zadanie, od spawania po budowę i wiele innych. Bezpieczeństwo w pracy musi być najwyższym priorytetem pracodawcy, a do niego należy zapewnienie, aby każdy pracownik był wyposażony we wszystkie niezbędne środki ochrony.