Jakie rodzaj szamponu wybrać dla naszych włosów?

Kiedy chcemy aby nasze włosy były puszyste i lśniące należy zwrócić uwagę na wiele czynników., jednym z nich jest odpowiednie mycie.

Najlepiej myć włosy dwa razy w tygodniu, oczywiście jest to indywidualna sprawa. Dlatego nierzadko trzeba codziennie myć włosy. W takim przypadku jednak nie oszczędzaj na wysokiej jakości szamponach i zadbaj o swoje włosy. Obecnie można zakupić różne szampony, najpopularniejsze są szampony w płynie, to klasyczne i najczęściej używane rozwiązanie. Można także zakupić szampon w postaci stałej który przypomina klasyczne mydło w kostce. Można także zakupić szampon w proszku, który jest bardzo wygodny dla osób, które chcą szybko umyć włosy. Suche szampony dają raczej krótkotrwały efekt. Są w stanie ożywić włosy, usunąć z nich tłuszcz i sprawić, by wyglądały jak umyte. Suche szampony są używane częściej jako dodatek w podróży, gdy nie masz możliwości lub czasu na naturalne umycie głowy. Warto sprawdzić skład każdego szamponu, dokładne przestudiowanie etykiety produktu powinno być obowiązkiem każdego, kto ma wrażliwą skórę lub cierpi na alergie na niektóre kosmetyki. Jakie rodzaj szamponu wybrać dla naszych włosów?

Niektóre szampony mogą zawierać silikony i parabeny, są często dodawane do kosmetyków do włosów, ponieważ na początku dają efekt.

Jeśli szampon jest przeznaczony do określonego rodzaju włosów, można przykładowo znaleźć szampon do włosów przetłuszczających się lub też dla włosów z łupieżem. Wybierz więc szampon, który najlepiej pasuje do indywidualnych potrzeb. Włosy kręcone zwykle wymagają nawilżenia, dlatego najlepsze dla nich są szampony nawilżające, które zawierają różne olejki, kremy i inne składniki nawilżające. Odpowiednie są również szampony zawierające masło shea, olej z kiełków pszenicy i olej z orzechów włoskich. Cienkie włosy wydają się tłuste i luźne, dlatego ważne jest, aby unikać kremów, jogurtów i kremowych szamponów. Cienkie włosy potrzebują czegoś zupełnie innego. Najlepsze dla nich szampony to szampony z odżywkami i pantenolem. Jeśli chcesz zreanimować zniszczone włosy, sięgnij po kremowe i kremowe szampony. Szampony z olejkiem migdałowym mogą pomóc w wysuszeniu włosów. Dobrym pomysłem może być także Ban olejek do włosów Sesa, ma właściwości wzmacniające, przez co nasze włosy z pewnością będą wyglądały dużo lepiej.