Drugie życie cegły na Twojej ścianie

Wykorzystanie cegieł do budowania konstrukcji sięga kilku tysięcy lat przed naszą erą. Wczesne cegły były niczym więcej niż kwadratami błota wysuszonymi na słońcu.

Używanie ognia do suszenia cegieł przyspieszyło proces, a także uczyniło cegły bardziej odpornymi na trudne warunki pogodowe. Wypalone cegły były również dobre do pochłaniania ciepła ze słońca przez cały dzień i uwalniania go po zachodzie słońca. Obecnie cegły są zwykle wytwarzane z gliny i łupków ilastych, które następnie są wypalane w piecu. Rezultatem jest trwały blok, który można wykorzystać do budowy ścian i konstrukcji wielopiętrowych. Kiedyś większość właścicieli domów preferowała cegłę do budowy swoich domów. Aby uniknąć industrialnego wyglądu, większość domów z cegły ma listwy i gipsowe ściany wewnętrzne, aby uzyskać gładki i wykończony wygląd. Ponieważ trendy w projektowaniu wnętrz podkreślają charakter przemysłowy i produkcyjny, wielu właścicieli domów decyduje się na usunięcie starzejących się listew i ścian gipsowych zamiast ich naprawy. Ceglana ściana dodaje charakteru wnętrzu i tworzy natychmiastowy punkt centralny dla pokoju. Odsłonięte ceglane ściany są szczególnie popularne w nowoczesnych loftach i mogą nadać surowy urok sypialni, salonowi lub kuchni. Oprócz dodania ciepłego wyglądu, odsłonięty wewnętrzny mur z cegły jest fantastycznym punktem centralnym.

Żadne dwie cegły nie są takie same, a fakt, że cegły należy nadal starannie układać ręcznie, dodaje historii i uroku konstrukcji z cegły. Pęknięcia i wady sprawiają, że ściana jest jeszcze bardziej interesująca. Tekstura jest ważnym elementem wystroju wnętrz i może szybko ustawić nastrój pomieszczenia. Każdy obiekt o szorstkiej fakturze odbija mniej światła i nadaje pomieszczeniu cieplejszy klimat. Tekstura dodaje również wagi przedmiotowi, co może pomóc stworzyć przytulną atmosferę. Ale cegła na ścianę ma nie tylko wizualną fakturę, ale również wyczuwalną dotykiem, co tłumaczy, dlaczego ludzie lubią przesuwać dłonie po szorstkiej powierzchni cegieł.