Najważniejsze informacje na temat motogwarancji

Kupując używany samochód, nawet w idealnym stanie, należy liczyć się z możliwością pojawienia się jakiejś nagłej awarii, która nie pozwoli na dalszą jazdę oraz będzie wiązać się ze sporymi problemami i kosztami.

Używane samochody są pozbawione gwarancji, jednak mimo to można je ubezpieczyć. W Polsce możliwe jest korzystanie z produktów ubezpieczeniowych, takich jak autogwarancja, czyli ubezpieczenie od awarii pojazdu. Dzięki temu można uzyskać pomocne usługi lub środki na naprawę auta bez potrzeby obciążania własnych finansów. Warto uzyskać dodatkowe informacje na temat takich ubezpieczeń.

Najważniejsze informacje na temat motogwarancji

Ubezpieczenie od awarii pojazdu – podstawowe informacje

Motogwarancja, czyli ubezpieczenie od awarii samochodu używanego umożliwia skorzystanie z bezpłatnej pomocy, jeśli w czasie jazdy samochodem lub podczas jego uruchamiania dojdzie do jakiejś usterki. Takie polisy ubezpieczeniowe obowiązują w przypadku awarii, które pojawiły się podczas użytkowania samochodu w Polsce lub innych krajach europejskich. Warto jednak pamiętać, że ubezpieczenia tego nie można kupić w przypadku starszych pojazdów, które osiągnęły konkretny wiek lub przebieg ustalony przez firmę posiadającą taki produkt ubezpieczeniowy w swojej ofercie.

Motogwarancja jest ubezpieczeniem, które znajduje się zwykle w ofertach firm leasingowych, banków czy też komisów specjalizujących się w sprzedaży pojazdów używanych. Warunki takiego ubezpieczenia różnią się w zależności od firmy i jej oferty. W podstawowym wariancie ubezpieczeniem mogą być objęte awarie skrzyni biegów, mechanizmu różnicowego, obudowy czy też silnika. Rozszerzone ubezpieczenia obejmują wiele różnych, dodatkowych układów i komponentów w samochodzie.

Ubezpieczenie określane mianem motogwarancji jest produktem stanowiącym praktyczne i bardzo przydatne zabezpieczenie. Warto o nim pomyśleć, aby uniknąć problemów i kosztów w przypadku pojawienia się niespodziewanych awarii. W Internecie można znaleźć wiele informacji i porad związanych z takimi ubezpieczeniami. Są one dostępne między innymi na stronie https://porownywarka-ubezpieczen.pl/czym-jest-i-jak-dziala-ubezpieczenie-od-awarii-samochodu/.