Kotły na paliwo stałe. Przydatne funkcje, o których warto pamiętać przy zakupie

Kocioł na ekogroszek to wygodne urządzenie, które – dzięki zautomatyzowanej pracy – pozwala zaoszczędzić czas i przeznaczyć go na przyjemności. Co warto wiedzieć o kotle na ekogroszek przed jego zakupem? W jakie wygodne dla użytkownika funkcje może być wyposażone urządzenie?

Kotły na ekogroszek to w dużej mierze zautomatyzowane urządzenia, które – wyposażone w sterownik oraz automatyczny podajnik – sprawiają, że nie musimy martwić się o temperaturę w naszym domu. Piec na ekogroszek sam bowiem dostarcza sobie paliwo w ilości niezbędnej do uzyskania ustalonej przez nas temperatury. To duże udogodnienie zwłaszcza w porównaniu z tradycyjnymi kotłami zasypowymi! Ale to nie wszystko…

Ekogroszek – paliwo przyjazne środowisku

Ekogroszek to paliwo charakteryzujące się dużą wysoką kalorycznością, niską wilgotnością i niewielką zawartością substancji niepalnych. Do jego produkcji wykorzystuje się wysokokaloryczy węgiel kamienny o niskiej spiekalności, który jest poddawany procesowi kruszenia, przesiewu i płukania. pokruszony, przesiany, płukany węgiel kamienny. W wyniku tych procesów z węgla otrzymywane jest wyselekcjonowane paliwo, które nie zawiera miału czyli ziaren o nadmiernie drobnej granulacji oraz zbyt dużych części, ponadto usuwane są miał, niepalne frakcje oraz substancje szkodliwe emitowane do atmosfery podczas spalania. Dzięki temu dodatkowo zmniejsza się także tzw. Spiekalność paliwa, która jest czynnikiem negatywnym podczas spalania. Uzyskany produkt w postaci ekogroszku ma więc wysoką wartością opałową i pozostaje po nim znacznie mniej popiołu.

Jaki piec wybrać? Sprawdź, jakie funkcje może mieć kocioł na ekogroszek!

Poza ekologicznością samego paliwa niezwykle istotne jest to, by także kocioł spełniał najwyższe normy i był przyjazny środowisku. Takie są produkty wysokiej jakości oferowane przez doświadczonych producentów z wieloletnią tradycją.

W kotłach tego typu zmodernizowany palnik retortowy zapewnia dokładne spalanie paliwa eliminując niepożądane związki emisyjne, a cały proces spalania stabilizują katalizatory ceramiczne w komorze paleniskowej. Nie mniej istotna jest wysoka sprawność urządzenia, dzięki której możliwe jest wykorzystanie energii zawartej w paliwie paliwa w jak największym stopniu.

Za niezawodną, bezawaryjną pracę odpowiada z kolei energooszczędny motoreduktor ABM o wysokiej sprawności zaś specjalna funkcja autorewersu sprawdza się w przypadku blokady podajnika paliwa.

Nie mniej ważne jest bezpieczeństwo. Specjalny nadmuch wyposażony wModulowane dozowanie / dawkowanie powietrza modulację dozowania powietrza gwarantuje stabilne spalanie paliwa, a szereg zabezpieczeń termicznych gwarantuje prawidłową pracę kotła i bezpieczne użytkowanie urządzenia.

Wreszcie, równie istotna jest wygoda użytkowania. Wymiennik kotła zbudowany z atestowanej wysokogatunkowej stali kotłowej o konstrukcji znacznie ułatwiającej czyszczenie, system sterowania zaś można umożliwiający rozbudować rozbudowę o dodatkowy sterownik pokojowy i moduł internet to tylko niektóre zalety kotła. Nowoczesne urządzenia wyposażone są również w intuicyjny sterownik z tzw. czujnikiem pogodowym i oferują możliwość zmiany kierunku otwierania drzwi zewnętrznych. Cenisz sobie wygodę? Szukasz bezawaryjnego kotła na ekogroszek? Sprawdź ofertę na https://www.defro.pl/k,33,kotly-automatyczne-na-ekogroszek.html .