Jak wybrać okna dachowe do swojego domu

Okna dachowe są dostępne w różnych stylach, materiałach i opcjach.

Wybierając okna dachowe do swojego domu, będziesz mieć możliwość wyboru okna w płaszczyźnie, czyli w linii z dachem, lub poza płaszczyzną. Będziesz także musiał wybrać między otwieranym a stałym oknem dachowym. Niektóre projekty okien dachowych mogą się całkowicie otworzyć, a inne częściowo. Jeśli priorytetem jest wentylacja lub dostęp do dachu, preferowanym rozwiązaniem może być otwierane okno dachowe. Istnieje wiele różnych opcji do wyboru między stałymi i otwieranymi oknami dachowymi, w tym opcje z funkcjami zabezpieczającymi, takimi jak częściowe zamki otwierane.

Podobnie jak w przypadku innych typów okien, okna dachowe dostępne są w szerokiej gamie materiałów ramowych, w tym PVCU, drewno, aluminium i stal. Metale takie jak stal lub aluminium to jeden z popularnych wyborów do nowoczesnego domu, drewno jest ciekawym wyborem wizualnym, ale konserwacja może być trudna, gdy musisz wejść na dach. Dobrym kompromisem jest kompozyt drewniano-aluminiowy, który wygląda jak drewno, ale jest znacznie mniej wymagający w utrzymaniu. PVCU jest oczywiście niezwykle trwałe i wszechstronne.

W przypadku okien dachowych dostępnych jest kilka opcji szklenia. Znalezienie właściwego wyboru dla domu będzie zależeć od wielu czynników, które należy wziąć pod uwagę przy podejmowaniu decyzji. Producenci zawsze będą oferować okna dachowe przynajmniej z podwójnymi szybami, ponieważ działają na poziomie akceptowanym w branży, zapewniając światło i efektywność energetyczną. Energooszczędne podwójne oszklenie wykorzystuje dwie tafle szkła, czasami z gazem wtryskiwanym do szczeliny między dwiema taflami, oraz powłokę Low-E, która pomaga wciągnąć światło słoneczne, jednocześnie zatrzymując ciepło w domu.

Zarówno okna dachowe, jak i inne akcesoria, jak rolety, markizy i moskitiery do okien dachowych, możesz znaleźć na stronie complexhouse.pl/dachy/akcesoria-dachowe/okna-dachowe. Okna dachowe są powszechnie używane na szczycie domu, ponieważ są podatne na bezpośrednie działanie promieni słonecznych, co może potencjalnie sprawić, że część mieszkalna na poddaszu będzie niewygodna w użytkowaniu. Rolety i markizy zewnętrzne oraz wewnętrzne to opcja, która odbiera ciepło słoneczne i odbija je latem, aby utrzymać w domu chłód i uczynić go bardziej komfortowym.