Podłogi postarzane coraz bardziej modne

Wydawać by się mogło, że modne i pożądane jest to, co ładne i nowe, ale gust i styl ewoluują na przestrzeni czasu i teraz możemy zauważyć, że bardzo dużą popularnością cieszą się postarzane elementy wystroju wnętrz, a wśród nich można wymienić również podłogi.

Niektóre style wystroju wnętrz mocno wzorują się na elementach wystroju wyglądających jak wiekowe. Nie chodzi o to, że są to elementy stare i zniszczone, a jedynie postarzane z takim naturalnym urokiem, a jednocześnie atrakcyjne i bez większych uszkodzeń. Podłogi postarzane doskonale pasują do mebli z epoki i elementów dekoracyjnych ze starego drewna lub z drewna celowo postarzanego.
Podłogi postarzane coraz bardziej modne

Gdzie zastosować podłogi postarzane?

Miejsce, w którym zastosujemy postarzane deski podłogowe jest zależne od naszych upodobań i charakteru naszych wnętrz. W każdym przypadku może to wyglądać nieco inaczej. Każdy dom jest inny i każde mieszkanie też wygląda inaczej. Trudno dawać konkretne porady, jeżeli tak naprawdę wszystko jest kwestią uznaniową. Postarzana podłoga będzie wyglądała dobrze w salonie i na przykład w dużym przedpokoju oraz w sypialni. Jeśli chcemy zaryzykować, możemy ją położyć nawet w kuchni, ale raczej nie pod szafkami kuchennymi, bo tam może kapać woda, co będzie miało na podłogę niekorzystny wpływ. Taka podłoga musi być jednak dostosowana do charakteru wnętrza. Jeśli na przykład zastosujemy we wnętrzach nowoczesne meble, uzyskany przez nas rezultat może nie być zadowalający. Jeśli natomiast we wnętrzach pojawią się też na przykład postarzane meble czy elementy dekoracyjne, ta całość nabierze odpowiedniego charakteru i poszczególne elementy będą do siebie po prostu pasowały. Ładne podłogi postarzane z przetarciami i innymi elementami podkreślą charakter stylowych wnętrz, ale ważny jest umiejętny dobór właściwej kolorystyki i przede wszystkim rodzaju drewna, bo każdy reaguje inaczej i poszczególne gatunki mogą np. zmieniać kolory.