Perfumy czy woda toaletowa?

Słowo perfumy z języka francuskiego oznaczają dym, zatem będą one kojarzone z zapachem, oczywiście perfumy znane są od tysięcy lat, różnego rodzaju olejki zapachowe najczęściej uzyskiwano z roślin, wykorzystywano w cywilizacjach starożytnych, często służyły one do różnych rytuałów, związanych z wierzeniami.

Oczywiście różnego rodzaju olejków używano już w starożytnym Egipcie, popularne były także w Rzymie oraz w Grecji. Perfumy które znamy obecnie powstały około XVIII wieku we Francji, na dworze króla Ludwika rozpowszechniło się używanie różnego rodzaju zapachów.

Perfumy czy woda toaletowa?

Perfumy One Million w wyjątkowym opakowaniu

Obecnie perfumy są dostępne w różnego rodzaju drogeriach, perfumeriach, w sklepach także internetowych gdzie możemy wybierać spośród bardzo wielu różnych zapachów które oferują producenci. Oczywiście powinniśmy zwrócić uwagę na markę, dobrym pomysłem mogą być perfumy Paco Rabanne, charakteryzują się wyjątkową nutą, dlatego też posiadają wyjątkowy i niepowtarzalny zapach. Naturalnie perfumy będziemy wybierali zależnie od naszej płci, kobiety z pewnością wybiorą zapach nieco słodsze, mężczyźni bardziej będą zainteresowani nutami drzewnymi, korzennymi, które będą bardziej wyraziste.

Warto zwrócić uwagę iż perfumy możemy zakupić w różnych flakonach, mogą być to małe opakowania 25 czy też 50 ml ale także duże flakony powyżej 100 ml. Oczywiście zakupimy wielkość która najbardziej nam odpowiada, powinniśmy także zwrócić uwagę iż nie wszystkie butelki w perfumerii zawierają prawdziwe perfumy, Często są to także wody toaletowe oraz wody perfumowane. Różnica polega na tym że wody perfumowane, posiadają mniejszą zawartość olejków eterycznych, dlatego też ich zapach utrzymuje się dużo krócej. Dlatego też jeżeli poszukujemy najlepszej jakości powinniśmy wybrać prawdziwe perfumy.

Z pewnością zapachem godnym uwagi jest Paco Rabanne One milion perfumy te charakteryzują się wyjątkowym wyglądem, opakowanie nawiązuje do sztabki złota. Oczywiście możemy zakupić perfumy, wodę toaletową czy też dezodorant w sztyfcie i sprayu. Wybór w tym przypadku jest dość duży w linii One Million znajdziemy także żel pod prysznic czy wodę po goleniu, dlatego też każdy będzie mógł wybrać zestaw który będzie zawierał wszystkie kosmetyki niezbędne dla nowoczesnego mężczyzny.