MEBLE SOCJALNE. MEBLE DO ZADAŃ SPECJALNYCH.

Miejsce pracy kojarzy się zazwyczaj z biurkiem, krzesłem i komputerem, ale wiele czasu pracownicy spędzają w pomieszczeniach socjalnych. Szatnia czy jadalnia, to miejsca gdzie pracownicy przebywają w ciągu dnia.

KIEDY MEBLE MUSZĄ SPEŁNIAĆ DODATKOWE FUNKCJE

Meble do zadań specjalnych, czyli meble socjalne, to takie meble, które mają spełniać określone wymogi np. wynikające z przepisów BHP i PPoż, które równocześnie mają być funkcjonalne i ładne. Takie wymogi spełniają m.in. meble socjalne metalowe. Dlaczego metalowe? Z kilku powodów. Pomieszczenia socjalne takie jak stołówka lub firmowa kuchnia są szczególnie narażone na wilgoć.

Metalowe szafki, które wyposażone są w specjalne wywietrzniki, nie przepuszczają wilgoci i pozostawione wewnątrz rzeczy są bezpieczne. Nowoczesne meble socjalne to niewielkich rozmiarów szafki, gdzie pracownicy mogą zostawić swoje ubrania. Modułowe meble metalowe socjalne mogą być łączone i rozłączane, co daje możliwość dopasowania kolejnych szafek, albo ich przestawienia, kiedy w firmie pojawią się nowi pracownicy. Szafy socjalne to także te, w których przechowywany jest np. sprzęt do sprzątania, czyli mop, miotła wiadro oraz środki chemiczne. Dzięki blasze, z której zrobione są szafki może być w nich przechowywany wilgotny mop, a także silne środki czyszczące.

Metalowe meble służą również jako szafki śniadaniowe. Mają wtedy odpowiednio niewielki rozmiar i wentylację pozwalającą na to, aby przechowywana w nich żywność nie psuła się.
Bardzo popularnym rozwiązaniem wykorzystującym meble metalowe są szafki do przechowywania, czyli skrytkowe, które można już spotkać w większości fitness klubów, siłowni i sali do praktyki jogi. Kluby sportowe, gdzie na zajęcia przychodzi wiele osób są zobligowane do wydzielenia miejsca na przechowywanie rzeczy klientów. Szafki skrytkowe są niewielkich rozmiarów, mogą być łączone ze sobą i przestawiane, a dzięki temu, że produkowane są w różnych kolorach, z łatwością można je dopasować do wnętrza szatni, a nawet wystroju całego klubu.

Meble socjalne muszą spełniać określone wymogi z zakresu bezpieczeństwa pracy oraz przepisów przeciwpożarowych. Jest to szczególnie ważne, kiedy w szafach przetrzymywane są środki chemiczne np. smary, farby lub środki czyszczące. W pomieszczeniach socjalnych, które pełnią funkcję szatni ważne jest aby pracownicy mieli wystarczająco dużo miejsca na przebranie, a w szafie odpowiednią przestrzeń do przechowywania ubrań.