Jak połączyć różne urządzenia z telewizorem?

Obecnie za pomocą kabli HDMI łączymy z telewizorem bardzo wiele różnych urządzeń, może być do odtwarzacz DVD lub też Blu-Ray, z pewnością z kabla HDMI korzystają także użytkownicy konsol, gracze którzy obecnie mogą cieszyć się obrazem bardzo wysokiej jakości.

Naturalnie za pomocą HDMI podłączymy także aparat, kamerę czy też laptopa do naszego telewizora. Obecnie wykorzystywany jest standard HDMI 2.1, jest to standard wprowadzony w 2017 roku, który przewiduje przesył obrazu o rozdzielczości 7680 x 4320 pikseli w standardzie 8K, przy częstotliwości do 120 Hz. Jest to najnowsza generacja, warto zwrócić uwagę, iż jest ona opracowana nieco na wyrost, ponieważ na rynku znajdziemy mało telewizorów obsługujących rozdzielczość 8K.

Jak połączyć różne urządzenia z telewizorem?

Jak dobierać przewody HDMI?

Jednak w HDMI 2.1 jest standardem, który należy wybierać ze względu na fakt, iż standard 2.0 jest nieco przestarzały, ale w którym materiały Ultra HD mogą być odtwarzane z częstotliwością 50 lub też 60Hz. Warto zwrócić uwagę, iż na rynku obecnie znajdziemy wiele telewizorów 100Hz, dlatego też aby wykorzystać potencjał najnowszych telewizorów, warto posiadać nowoczesny kabel. Naturalnie powinniśmy zwrócić uwagę, iż są różne kable HDMI, mogą być to kable które będą posiadały specjalną powłokę zabezpieczającą, która będzie eliminowała różnego rodzaju szumy, zakłócenia. Oczywiście powinniśmy zastanowić się nad długością kabla, tak aby połączyć dane urządzenie z naszym telewizorem, obecnie bez problemu kupimy kabel HDMI o długości 5 m.

Dostępne są także kable z nieco innymi końcówkami, może być to przykładowo typ D lub też C, jest to format nieco zmniejszony, który możemy podłączyć przykładowo do tabletu czy też aparatu fotograficznego, wielu różnych urządzeń przenośnych. Naturalnie możemy wykorzystać także różnego rodzaju adaptery, które pozwolą na wykorzystanie standardowego kabla, adapter będzie posiadał końcówkę przykładowo HDMI typ D, który podłączymy do naszego aparatu czy też kamery, z którego będziemy chcieli strumieniować na telewizor.

Warto jednak pamiętać, iż przewody hdmi nie powinny być dłuższe niż 15 m, w tym przypadku możemy mieć problemy z przesyłem sygnału, jeżeli chcemy połączyć dwa urządzenia na takiej odległości można wykorzystać łączność bezprzewodową.