Growbox: poradnik dla laików

Growbox jest to specjalnie przystosowane pomieszczenie (np.namiot lub szafa), które służy do kontrolowanej uprawy roślin i ziół. Można go przyrównać do małej szklarni, którą montujemy we własnym domu.

Growbox daje możliwość uzyskania zdrowych, dorodnych warzyw, a także pięknych kwiatów. Fani tej metody hodowli podkreślają, że jest to świetna rozrywka. Ściany growboxa można zbudować samodzielnie od podstaw lub skorzystać z gotowca. Bardzo fajnym rozwiązaniem są profesjonalne namioty różnych rozmiarów, które możemy bez żadnych problemów postawić w każdym pokoju. Uprawa indoor to super okazja na skosztowanie warzyw pozbawionych pestycydów i na prowadzenie małej hodowli egzotycznych roślin.

Growbox: poradnik dla laików

Growbox jak zrobić?

Growbox musi być przede wszystkim szczelny. Do tego najlepiej by posiadał wodoodporną podłogę (uwaga! to konieczność w uprawach hydroponicznych!). Wnętrze powinno być wykonane z materiału odbijającego światło, na przykład z białej folii (to wspomaga proces fotosyntezy). Growbox musi posiadać wentylację. Może być pasywna (otwór zabezpieczony siatką, żeby do środka nie dostawał się brud) albo aktywna (specjalny wentylator). Nie zapomnijmy także o porządnej wytrzymałości growboxa. Aby zacząć uprawę roślin, potrzebujemy oświetlenia; możemy zaopatrzyć się w programator, który będzie je kontrolował. Światło nie powinno wydostawać się na zewnątrz. Pomocne jest kupienie opryskiwaczy ciśnieniowych. Jeśli sobie poradzimy z montażem growboxa, a na dodatek użyjemy dobrych jakościowo nawozów, rośliny wydadzą bardzo duży plon.

Na blogu growshopa Sioubiz można poczytać szerzej o problematyce growboxa: growbox jak zrobic. Dowiemy się z tego wpisu wielu cennych informacji o prowadzeniu hodowli w upalne miesiące – wtedy zmniejszenie temperatury w growboxie jest podstawowym zadaniem plantatora. Ponadto warto przejrzeć bogaty asortyment oferowany przez Sioubiz. Jest to sprawdzony sklep, doceniony przez setki klientów.